Bezpieczeństwo z elastycznymi nawierzchniami na plac zabaw

Wszyscy rodzice lubią, gdy ich dzieci bawią się na świeżym powietrzu. Szczególnie w obecnych czasach, gdy komputery, telefony komórkowe, tablety i telewizja pochłaniają bez reszty nasze pociechy. Dobra zabawa na dworze, dodatkowo ubarwiona relacjami z rówieśnikami wpływa bardzo korzystnie na rozwój dzieci.

Nowość – elastyczna nawierzchnia na plac zabaw

elastyczne nawierzchnie na plac zabawNajlepszą formą ruchu, a jednocześnie zabawy na powietrzu są gry zespołowe. Przyciągają uwagę dzieci, zajmują je na dłuższy czas. Ale równie przyjemnie, a także w pojedynkę można spędzać czas na placu zabaw. Te miejsca bardzo zmieniły swoje oblicza w ostatnich latach. Dawniej metalowe, szarobure przyrządy, dziś mienią się feerią barw, wykonane z bezpiecznych tworzyw sztucznych lub drewna. Co więcej znaczenie zaczyna mieć także nawierzchnia, po której poruszają się dzieci. Oczywiście trawa i piasek wydają nam się najbardziej naturalne, ale ostatnio modne są elastyczne nawierzchnie na plac zabaw. I nie bez powodu. Zapewniają komfort dziecięcym stopom i wszystkim stawom. Dzięki nim dzieciaki nie poturbują się mocno podczas upadku. Pozdzierane kolana poszły w niepamięć. Ale najważniejsze, że zapewniają bezpieczeństwo rozwijającym się młodym organizmom, amortyzując wszystkie silniejsze i bardziej gwałtowne ruchy, o które nietrudno podczas zabawy. Nawierzchnia tworzy też pewną zamknięta przestrzeń placu. I być może znajdą się też wielcy zwolennicy naturalnego podłożą, to być może i niektórzy jednak skuszą się na próbę zabawy z maluchem na nawierzchni.

Nasze babcie powiedziałyby, że to zupełny wymysł i zbędnie wydane pieniądze. Jednak w dobie, gdy organizmy dzieci nie są tak zahartowane, nieco słabsze i wątlejsze, należy też właściwie o nie dbać – być może nieco bardziej niż kilkadziesiąt lat temu. Nawierzchnie nie są w żaden sposób szkodliwe, mogą jedynie przynieść korzyści lub dla innych pozostać neutralne.