Bus do Niemiec

Bezrobocie w naszym kraju ciągle jest wysokie, a do tego sporo osób wyjechało do pracy zagranicę. Część już tak została i się osiedliła na stałe, a a reszta co jakiś czas wraca do kraju, aby za parę dni powrócić do pracy.

Skąd odjeżdża bus do Niemiec?

busy do Niemiec ToruńPoziom wynagrodzeń w naszym kraju nie satysfakcjonuje sporą część społeczeństwa, dlatego zaczynają szukać lepszego zarobku u naszych sąsiadów. Polacy najczęściej jeżdżą do pracy za Odrę, bo mają tu blisko i jest sporo ofert pracy dla wielu specjalistów. Jeżeli interesują nas busy do Niemiec Toruń jest miastem, z które najwięcej ich wyjeżdża i oferują najtańsze bilety. Do naszego zachodniego sąsiada wyjeżdżają najczęściej lekarze, pielęgniarki, czy budowlańcy, gdyż jest tam dla nich sporo dobrych ofert pracy z wysoką pensją. Jadą tam i z powrotem po kilka razy w roku, więc generują całkiem duży zarobek przewoźnikom busów. Do Niemiec wyjeżdżają transporty z większości dużych miast, ale w Toruniu są one najtańsze i najbardziej komfortowe. Busy mogą pomieścić dwadzieścia dwie osoby siedzące, plus kilka osób na stojąco. Są to komfortowe, nowoczesne samochody, wyposażone w wygodne, regulowane fotele z zagłówkami i rozkładanymi stolikami. Każdy fotel posiada pasy bezpieczeństwa i niewielki kosz na śmieci. Busy mają przyciemniane szyby, dzięki czemu trasa w porze letniej nie jest aż tak męcząca. Droga z Torunia do Niemiec, najczęściej do stolicy, trwa około siedem godzin, a kierowca zatrzymuje się na jednym postoju przy granicy Polski.

Ceny biletów w busach zależą od miejsca, w którym wsiadamy busa. Ponieważ zanim przekroczy granicę, zatrzymuje się na kilku przystankach, to ceny za przejazd są różne, od stu złotych do nawet stu pięćdziesięciu. Mając karnet na przejazdy, zaoszczędzimy około dwadzieścia procent.