Celowniki kolimatorowe do broni myśliwskiej

Każdy myśliwy potrzebuje dobrego sprzętu na swoje wyprawy łowieckie. Czy to karabin, strzelba, ubiór, czy inne akcesoria, prawdziwi profesjonaliści chcą mieć wszystko jak najlepsze. W wielu przypadkach lepszy sprzęt oznacza większe szanse na upolowanie upragnionej zwierzyny. Najważniejsze jest jednak połączenie umiejętności i doświadczenia myśliwego z jego dobrze dobranym sprzętem.

Zastosowanie kolimatorów w broni myśliwskiej

kompaktowe kolimatory do broni myśliwskiejZwykle wyobrażając sobie myśliwego, mamy w głowie obraz Pana ze sztucerem i sporego rozmiaru lunetą. Luneta to jeden z typów celowników jakich używają myśliwi. Celownik ten służy do strzałów głównie na długie dystanse, gdyż na te krótkie jest po prostu zbyt toporny i daje łowcy zbyt mało czasu na reakcje przy bliskim kontakcie. Z pomocą w tej kwestii przychodzi inny typ, kompaktowe kolimatory do broni myśliwskiej. Ten typ celownika jest niezwykle mały i poręczny, gwarantuje nam celność na dystanse od małych do średnich, jest niezbyt skuteczny na długie dystanse. Zwykle montuje się go na broni bardziej użytecznej na krótkich dystansach, czyli w przypadku myśliwych głównie na strzelbach i pistoletach. Małe rozmiary kolimatora i ogromna swoboda celowania gwarantują użytkownikowi szybki czas reakcji i zabójczą celność na bliskich i średnich dystansach. Dodatkowo montowanie i kalibracja są niezwykle proste, co gwarantuje swobodę w obsłudze i szybkie obycie się z tym typem celownika, który nie powinien sprawiać większych problemów.

Zaraz po strzelbie, celownik jest bardzo ważną sprawą dla myśliwego. Dlatego też nie warto na nim oszczędzać, a lepiej wybrać taki, który będzie idealnie współgrał z łowcą. Różne typy optyki do broni gwarantują skuteczność na różnych dystansach, oraz różnych środowiskach. Lunety świetnie sprawdzają się na długie dystanse, z kolei kolimatory są idealne na te bliższe, przez co myśliwi chętnie sięgają za oba te typy.