Charakterystyka nocnych transportów towarów

Od kilku lat pracuję na stanowisku spedytora. Kiedy urodził się Adam, musiałam zupełnie przeorganizować swoje obowiązki zawodowe. Ze względu na pracę mojego męża, zmuszona byłam przekwalifikować się na nocne zmiany. Jak wygląda praca spedytora w nocy? Czym charakteryzują się nocne transporty? Jakie zagrożenia stwarzają?

Nocne transportowanie towaru dobrą opcją dla firm

transport towarów nocnyJedną z najważniejszych różnic, jakie odczułam po kilku dniach pracy, było fakt, że na trasach niewiele się dzieje. To bardzo dobra zmiana, bo transport towarów nocny jest bezpieczniejszy, niż zmiany dzienne. Co się na to składa? Przede wszystkim, dużo mniej kierowców podróżuje w nocy. Wpływa to bezpośrednio na zagęszczenie ruchu drogowego, a co za tym idzie, na korki. W branży transportowej to właśnie inne auta często wpływają na opóźnienie w realizacji usługi. Sprawny transport towarów nocny to także szansa dla kierowców. Możliwość brania nocnych zmian wiąże się z większymi zarobkami. Moi koledzy z pracy bardzo chwalą się wysokimi premiami, jakie zyskują pracując właśnie w nocy. Istotną kwestią jest też, że transport towarów nocny pozwala na lepsze zaplanowanie trasy. Ze względu na mniejszy ruch, jest też znacznie mniej wypadków. Inaczej też wyglądają prace drogowe, które najczęściej zaczynają się od wczesnych godzin porannych. Jest to niezmiernie istotne, by kierowca biorący zmiany nocne był świadomy konieczności zachowania dużo większej czujności.

Planowanie transportu nocnego to nie lada wyzwanie. Trzeba uwzględnić trasy, którymi ma przejechać kierowca w taki sposób, by były dobrze oświetlone. Jestem bardzo zadowolona z mojej zmiany. Za dnia mogę opiekować się synem Adamem, a w nocy pieczę sprawuje nad nim ojciec. Była to dobra decyzja, zwłaszcza, że dostaję dodatkowe pieniądze.