Ćmielowskie Zakłady Porcelany

Zanim zdecydujemy się na zagraniczną porcelanę warto zwrócić uwagę na polskie przedsiębiorstwa. Jednym z nich okazuje się porcelana z Ćmielowa, która jest jedną z najstarszych firm w całej Polsce. Produkują oni bardzo dużo ciekawego asortymentu do naszego domu i nie tylko, dlatego warto się zainteresować tą firmą już dziś.

Produkcja porcelany z tradycją

porcelana ćmielówPoczątki marki Ćmielowskich Zakładów Porcelany sięgają aż roku 1790. Mimo to datę tę należy uznać za umowną, ponieważ wtedy to miejscowy garncarz Wojtas zrzeszył wokół siebie kilku kolegów pracujących do tej pory indywidualnie. Dlatego powstała porcelana Ćmielów. Z powstałej wtedy prymitywnej manufaktury dzisiaj nie pozostały ślady, gdyż to naprawdę okazała firma trudniąca się produkcją porcelany z tradycją. Jeżeli planujemy wymianę obecnej zastawy bądź zakup pierwszego zestawu warto zastanowić się nad rodzimym rynkiem, a w szczególności porcelaną z Ćmielowa. Ta porcelana poza wyjątkową tradycją jest również bogata w różnorodność. Znajdziemy tutaj wszelkie motywy, wzory i kształty, dlatego najbardziej wybredny konsument znajdzie coś dla siebie. Warto też zwrócić uwagę na delikatność niektórych wzorów i dodatki złota, które przy porcelanie wyglądają fenomenalnie. Decydujmy się jednak rozsądnie, ponieważ zakup porcelany to nie najmniejszy koszt, jednak warty swojej ceny, gdyż domowe i bardziej oficjalne obiady od razu nabiorą wyjątkowego i przyjemnego charakteru. 

Wybierając nową zastawę stołową do naszego domu kierujmy się naszym gustem, ale również wspierajmy nasz rodzimy rynek. Dzięki temu firmy z porcelaną, które są od wielu pokoleń w naszym kraju będą mogły dalej działać i zaskakiwać nas wyjątkowymi produktami. Dodatkowo taka porcelana to idealny pomysł na prezent dla każdego.