Co to jest internet of things?

Internet of things jest złożoną koncepcją zakładającą, że wszystkie przedmioty, które mogą być jednoznacznie zidentyfikowane są w stanie również gromadzić pośrednio lub bezpośrednio gromadzić różne dane. Przetwarzać je lub zamieniać lub wymieniać je dzięki specjalnej instalacji elektrycznej lub kompletnej sieci komputerowej. Są to np takie przedmioty jak smartwache.

Przyszłość internet od things

IoTSformułowanie internet od things pojawiło się po raz pierwszy pod koniec roki 1999. Według doniesień naukowców maksymalnie do roki 2020 liczba wszystkich urządzeń podłączonych do sieci może sięgnąć nawet 50 miliardów. W roku 2015 wartość całkowita IoT została określona na około dwieście miliardów dolarów. Podstawowym przeznaczeniem internetu rzeczy jest zbudowanie wielopoziomowych w pełni inteligentnych przestrzeni. Wybiegając daleko w przyszłość chodzi o zbudowanie w pełni inteligentnych miast wraz z całą infrastrukturą oraz transportem oraz rozwiniętymi systemami energetycznymi. Głównym założeniem tak inteligentnych przestrzeni, jest bezustanne dostarczanie niezbędnych technologii w celu zapewnienia ich finalizacji. Światowym liderem internetu rzeczy jest jest Korea Południowa. Jest to państwo, które jako pierwsze zdecydowało się na budowę całego inteligentnego miasta pod podstaw. Będzie to pierwsze historyczne inteligentne miasto. Mowa tutaj o mieście Songdo, miejsce to powstaje na sztucznie usypanej wyspie, do budowy której użyto ponad 500 ton piasku. Według szacunków koreańskich inżynierów koszt budowy inteligentnego miasta może sięgnąć 40 miliardów dolarów. Ukończone miasto będzie naszpikowane sensorami Cisco umieszczonymi w każdym możliwym punkcie. Według wszystkich doniesień miasto będzie nową biznesową stolicą Korei.

Bez jakichkolwiek wątpliwości można stwierdzić, że miasto Songdo będzie początkiem mody na budowanie superinteligentnych miast naszpikowanych nowoczesnymi technologiami oraz połączonymi bezpośrednio z internetem. Według wielu naukowców to właśnie w tym kierunku będą podążać duże światowe metropolie.