Co warto wiedzieć na temat spadków

Jeśli otrzymałeś właśnie informację, że jesteś spadkobiercą, zapewne masz wiele myśli. W pierwszej chwili najczęściej przychodzi na myśl to, że są to pieniądze, dom albo nieruchomość. Jeśli znamy dobrze osobę, która pozostawiła spadek, wiemy zazwyczaj, czego możemy się spodziewać. Jeśli jednak jest to spadek po dalekim, nieznanym krewnym, bywa różnie. Możemy odziedziczyć bowiem także długi.

Sprawami spadkowymi zajmują się profesjonalne kancelarie

spadki - KrakówJeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat spadku, skorzystaj z pomocy prawnej. Porady prawnika będą pomocne i pomogą ci przejść przez sprawę sprawnie. Prawnik nie tylko doradzi najlepszą opcję, ale też powie jak dokonać istotnych formalności. Warto wiedzieć, że spadek można przyjąć, odrzucić lub przyjąć go z dobrodziejstwem inwentarza. Należy to zrobić albo u notariusza, albo przed sądem. Spadki – Kraków to zagadnienie, w którym specjalizuje się mnóstwo kancelarii. Warto umówić się na spotkanie z doświadczonym w tym temacie prawnikiem i opowiedzieć mu jak wygląda sprawa w naszym przypadku. Na spotkanie warto zabrać dokumenty dotyczące spadku, majątku osoby zmarłej. Jeśli w grę wchodzi nieruchomość, dobrze byłoby dostarczyć prawnikowi wypis z rejestru ksiąg wieczystych. Jeśli masz pewność, że krewny, który pozostawił spadek nie ma majątku, a ma długi, możesz spadek odrzucić. Nikt z nas nie chce przecież dziedziczyć długów.

Pamiętaj o tym, że po odrzuceniu przez ciebie spadku, kolejne w linii dziedziczenia będą twoje dzieci. Jeśli są małoletnie, to ty musisz podjąć za nie decyzje. Jeśli odrzuciłeś spadek ze względu na długi, należy to zrobić także w imieniu dzieci. Zawsze trzeba kierować się dobrem małoletnich. Dzieci nie mogą same występować przed sądem, zatem decyzję podejmują za nich rodzice.