Czy można podpisać intercyzę po ślubie?

Mogłoby się wydawać, że skoro ludzie się kochają, to również sobie ufają i chcą być razem już do końca swoich dni. Okazuje się jednak, że miłość to nie wszystko i trzeba na pewne rzeczy spojrzeć nieco inaczej, niż przez przysłowiowe różowe okulary. W życiu nie mamy pewności, co się tak naprawdę wydarzy i jak będzie się zachowywać przyszły mąż czy żona. Coraz częściej młode małżeństwa decydują się podpisać pewien bardzo ważny dokument.

Co warto wiedzieć na temat intercyzy?

intercyza po ślubieWiększość osób marzy o tym, aby znaleźć taką osobę, z którą można będzie spędzić resztę życia. Chcemy wierzyć w to, że można na nią liczyć i na pewno nigdy nas nie zawiedzie. Fakty są jednak takie, że nawet po wielu latach życia możemy się bardzo rozczarować tą drugą osobą. Nieszczerość czy zdrady zdarzają się coraz częściej. Warto mieć zaufanie, ale trzeba także umieć zabezpieczyć się na przyszłość. Intercyza po ślubie podpisywana jest coraz częściej. Każdy z małżonków może w ten sposób ochronić swój majątek w razie jakiejś przykrej sytuacji w przyszłości. Taki dokument sprawia, że możemy czuć się bezpiecznie niezależnie od tego, jak potoczą się losy naszego małżeństwa. Intercyzę podpisuje się u notariusza. Nie można tego zrobić w żadnym innym miejscu. Od momentu jej podpisania zostaje ustalona rozdzielność majątkowa. Nie tylko będziemy się osobno rozliczać z podatków, ale również nie będziemy odpowiadać za ewentualne długi naszego małżonka. W przypadku rozwodu nie będziemy również musieli dzielić się tym, co zgromadziliśmy.

Miłość miłością, ale warto zawsze patrzeć w przyszłość bardziej realistycznie. Nadmierna ufność często prowadzi do tego, że jeden z małżonków ponosi konsekwencje działań swojego partnera. Można wierzyć w to, że wszystko ułoży się dobrze, ale warto również zabezpieczyć się na przyszłość. Intercyza jest oficjalnym dokumentem, który zabezpieczy nasz majątek. Warto ją podpisać i to wcale nie oznacza, że nie mamy zaufania do naszego wybranka.