Czy podnośniki koszowe okażą się rewolucyjnym rozwiązaniem?

Od zawsze wiedziałem, co chcę robić w życiu. Byłem przekonany, że będę czuwał nad bezpieczeństwem ludzi. Nie chciałem, aby pod moim okiem komuś stała się krzywda. Dlatego też, zaraz po szkole technicznej złożyłem dokumenty na inżyniera budowlanego. Wiedziałem, że ta wiedza pozwoli mi osiągnąć ten cel.

Podnośniki koszowe pomagają w pracach na wysokościach

podnośniki koszowe dla klientów z warszawyObecnie pracuję przy budowaniu nowego osiedla – blokowiska. Staram się nadzorując takie prace, aby proponować majstrom nowoczesne rozwiązania. Sposoby, na pracę w bezpiecznych warunkach. Projekt ten wymaga postawienia pięciokondygnacyjnych budowli. Niedawno odbyłem szkolenie za granicą, w Szwecji, gdzie duża popularnością cieszą się kosze na podnośnikach. Dlatego też, przed rozpoczęciem prac przy budowie tego osiedla, zorientowałem się, czy są dostępne podnośniki koszowe dla klientów z Warszawy. Okazało się, że są aż dwie firmy, które od niedawna posiadają wśród swoich usług ich wynajęcie. Uznałem je za świetne rozwiązanie dla tego projektu, głównie dlatego, że praca z nimi, nie wymaga specjalnych pozwoleń ani dodatkowych badań od pracowników. Przedstawiłem im oczywiście zasady bezpieczeństwa, związane z pracą na wysokościach. Wiem, że to w sumie formalność, ale rozpoczynając studia wiedziałem, dlaczego to robię. Przede wszystkim starałem się ich poinstruować, w jaki sposób mogą zwiększyć swój komfort w takim koszu. Zadbałem także, aby każdy robotnik dostał specjalne szelki, by móc swobodnie wychylać się w czasie pracy.

Podnośniki koszowe znacznie ułatwiły prace przy tym osiedlu. Nie musieliśmy stawiać przez wiele godzin rusztowań. Ponadto podmokła ziemia nie była dla nas żadną przeszkodą i mogliśmy działać niezwykle szybko. To innowacyjne rozwiązanie z czasem proponowałem każdemu majstrowi.