Czy warto wybrać Bonę do drewna?

Mimo że wiem, iż jeden człowiek świata nie zmieni, wiem też, że zachowanie każdego człowieka ma wpływ na otaczający świat. To co zrobię ja, ma wpływ na moje sumienie i samopoczucie. To co robię ja, ma również wpływ na moje środowisko, na całą planetę Ziemię. Dlatego staram się postępować rozsądnie i nieegoistycznie.

Wybory ekologiczne: który lakier jest najlepszy?

ekologiczny bona trafficW skrócie: staram się być ekologiczna, na tyle ile mogę. Kupuje ekologiczne produkty: od jedzenia po impregnaty do drewna. Nawet te ostatnie są ekologiczne – spełniają normy, które mają chronić przyrodę. I świetnie, bo ja jestem również za tym, by zapobiegać, niż leczyć. Jeśli mam do wyboru lakier ekologiczny bona traffic i drugi, który nie spełnia norm, to nad czym się tu zastanawiać? Jeśli sto następnych osób podejmie taką samą decyzję jak ja, to skutki będą naprawdę odczuwalne dla środowiska. Sądzę, albo mam nadzieję, że jednak sporo osób liczy się ze swoimi zakupami. Żyjemy w czasach, gdy producenci kuszą niskimi cenami, ale są one kosztem innych wartości: jak jakość czy wpływ na środowisko. Ważne jest świadome podejmowanie decyzji. Jeśli już wybieram ekologiczny materiał jak drewno, to impregnuję je również środkiem ekologicznym, by nie podejmować sprzecznych decyzji. A to są ważne decyzje. Podejmowane codziennie, zmieniają się z błahych w bardzo istotne. Mój mąż również kiedyś podejmował pochopne decyzje o zakupach. Kiedyś z nim porozmawiałam mówiąc jaki wpływ ma na środowisko  kolejny aerozol czy lakier. Nie był świadomy, ale teraz się to zmieniło. Kupuje Bonę traffic, bez mojej sugestii.

I to mnie cieszy, bo znaczy, że moje starania nie idą na marne. Nasze dzieci, również będą wychowywane w tym duchu. By pamiętały, że Ziemia nie należy tylko do nas. Jest naszym domem i mamy obowiązek o nią dbać. Jedni się z tym zgadzają, a inni nie, jak to w życiu bywa. każdy ma prawo do swoich decyzji i patrzenia na świat.