Czym są agregaty gazowe LPG

 

Doskonałą alternatywą dla agregatów benzynowych i diesla są agregaty gazowe LPG. Za sprawą nowoczesnej konstrukcji urządzenia te są dużo bardziej ekologiczne, a także ekonomiczne. Odznaczają się również dużo większą niezawodnością niż ich pozostali konkurenci. Charakterystyczna jest wysoka jakość agregatów gazowych i bardzo duża ergonomia.

Charakterystyka agregatów gazowych LPG

Agregaty gazowe LPG

Za sprawą wielu swoich zalet agregaty gazowe stają się coraz bardziej popularne. Zdają się mieć więcej przydatnych cech niż agregaty prądotwórcze zasilane benzyną czy dieslem. Przede wszystkim silnik łatwo się uruchamia i może pracować bez żadnych problemów niezależnie od wysokości temperatury ( zaczynając od -20 kończąc na +50 stopniach C). Agregaty gazowe LPG zużywają podobną ilość paliwa jak zespoły benzynowe, jednak patrząc na ceny paliwa gazowego od razu widać różnicę. Dzięki temu koszty eksploatacji mogą być niższe nawet o 70%. Kolejną zaletą agregatów gazowych jest to, że są bardzo przyjazne dla środowiska. Emitują dużo mniej spalin, w których jest minimalna ilość cząstek stałych. Silniki w agregatach gazowych są również bardziej sprawne niż benzynowe. Wykazują dużo większą żywotność. Dzieje się tak głównie dzięki temu, że spalany gaz zmniejsza stopień zużycia mechanicznego i polepsza jednocześnie smarowanie. Gaz płynny LPG nie zwiera w swoim składzie agresywnych związków chemicznych. Zapobiega to powstawaniu korozji na wewnętrznych częściach silnika. Tym samym zwiększona zostaje żywotność tłoka, głowicy cylindrowej i zaworów. Agregaty gazowe unikają także degradacji składu chemicznego oleju silnikowego, a tym samym film olejowy na głowicy cylindrowej nie ulega zniszczeniu. Wszystkie zjawiska zachodzące w agregacie gazowym LPG sprawiają, ze osiągi silnika są dużo lepsze i ułatwiają jego rozruch.

Nie da się zaprzeczyć, że gazowe agregaty prądotwórcze są dużo lepsze i bardziej wydajne od swoich konkurentów. Wykazują również zmniejszoną emisję hałasu, co zwiększa komfort przybywania w ich otoczeniu. Także niezawodność agregatów gazowych, niskie koszty eksploatacji i bezpieczeństwo dla środowiska przemawiają na ich korzyść.