Czyszczenie suchym lodem – kiedy?

Suchy lód jest dwutlenkiem węgla w formie stałej, który produkuje się pod postacią granulatu. Niewiele osób wie, że suchym lodem można czyścić i to naprawdę wiele różnych powierzchni. Mało tego – nie ma konieczności demontowania poszczególnych części, aby doczyścić nawet najbardziej uciążliwy brud.

Jak przebiega czyszczenie suchym lodem?

usługi czyszczenia suchym lodemMetoda czyszczenia suchym lodem to świetna alternatywa dla tradycyjnego mycia. Przy okazji jest również przyjazna środowisku, ponieważ nie stosuje się żadnych detergentów. Poza tym usługi czyszczenia suchym lodem możemy zastosować nawet w przypadku bardzo delikatnych materiałów. Niezaprzeczalną zaletą takiego czyszczenia jest fakt, że w czasie tego procesu kryształki lodu przechodzą od razu w gaz, dzięki czemu nie powstają żadne ścieki. Jak przebiega cały proces? To bardzo proste! Suchy lód wytwarzany jest poprzez rozprężenie dwutlenku węgla. Proces ten zachodzi bardzo szybko i wywołuje on spadek temperatury. W temperaturze -79 stopni Celsjusza CO2 zamarza do postaci tzw. „śniegu”. Taki suchy lód nie rozmarza, a więc nie przechodzi do ciepłej postaci. On jedynie sublimuje od razu do stanu gazowego. W związku z tym, że podczas czyszczenia suchym lodem nie stosuje się żadnych detergentów, sprawdzi się w przypadku powierzchni, do których nie możemy ich użyć. Metoda ta może być wykorzystywana do czyszczenia urządzeń, znajdujących się w drukarki, a także w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Dzięki tej metodzie możemy również wyczyścić obiekty komunalne, a także te użyteczności publicznej.

Czasami czyszczenie suchym lodem traktowane jest jako element procesu produkcyjnego. W takim wypadku proponuje się tworzenie granulatu we własnym zakresie. Jeśli będziemy mieć pod ręką wytwornicę suchego lodu, w każdej chwili będziemy mogli przeprowadzić czyszczenie. Zanim zdecydujemy się na jej zakup, poważnie się jednak zastanówmy.