Damski rower trekkingowy

Rower dla większości osób, był pierwszym sprzętem sportowym, na którym uczyli się jeździć w wieku kilku lat. Jednośladem można jechać na zakupy, do pracy, na wycieczkę czy na wakacje. Konieczne jest tylko dobranie odpowiedniego modelu.

Jakie jest przeznaczenie rowerów trekkingowych?

rowery trekkingowe damskieRowery tego typu są przede wszystkim w wersji dla kobiet, gdy to one lubią rekreacyjnie wykorzystywać jednoślady. Panie często jadą na rowerze na zakupy, więc potrzebują, aby miał on praktyczne wyposażenie i był lekki. Właśnie takie są rowery trekkingowe damskie, które dostaniemy w każdym sklepie rowerowym. Są to modele kompletnie wyposażone w osprzęt, który sprawdzi się w mieście i na długiej trasie. Rower posiada praktyczne błotniki na przednim i tylnym kole, dzięki czemu w razie deszczu, kierowca nie zostanie zachlapany. Nad tylnym kołem znajduje się bagażnik, do którego można przymocować dwie sakwy. Dla każdego rowerzysty, liczy się przede wszystkim komfort i wygoda, dlatego też modele trekkingowe posiadają doskonałe amortyzatory i funkcję regulacji siodełka, i kierownicy. Ponadto w celu lepszego dopasowania ułożenia kierownicy, ma ona regulowany kąt nachylenia, przez co nawet po wielogodzinnej przejażdżce, nie będzie nas bolał kark. Rowery turystyczne musza być lekkie, bo najczęściej posiadają dodatkowe wyposażenie w postaci bagaży, które dociążają je. Model trekkingowy waży około trzynastu kilogramów i ma lekką, aluminiową ramę. Jeżeli chcemy kupić właśnie taki rower, to najtaniej go znajdziemy w sieci.

Każdy rodzaj roweru posiada nieco inne przeznaczeni, a co za tym idzie, także odmienne wyposażenie. Model trekkingowy można dodatkowo doposażyć w pompkę czy bidon, bo wystarczy i na to miejsca. Na kierownicy można także  powiesić pojemny koszyk.