Dlaczego warto wybrać lakiery hybrydowe?

Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o metodzie malowania paznokci lakierami hybrydowymi. Sama muszę przyznać, że nie znałam jej. Owszem, nieraz zdarzyło mi się usłyszeć, że istnieje takie coś, jednak tak naprawdę nie interesowałam się tym tematem i nie zgłębiałam go. Od zawsze malowałam moje paznokcie zwykłym lakierem, i to mi wystarczało.

Zalety lakierów hybrydowych

lakiery hybrydoweWprawdzie bywało to dość trudne i wymagało sporo pokładów cierpliwości, byłam zadowolona i nie szukałam alternatyw. Zmieniło się to po rozmowie z koleżanką. Kiedy przypadkowo spotkałyśmy się na mieście, zauważyłam, że ma piękne, długie paznokcie, które w dodatku były w pięknym kolorze. Wydawały mi się wtedy idealne. Lakier był w pełni kryjący, bez żadnych smug, pęcherzyków i zarysowań, co zdarza się bardzo często w przypadku zwykłych lakierów. Zapytałam jej jak ona to robi, że jej manicure jest tak idealny. Wtedy po raz pierwszy dowiedziałam się czym tak naprawdę są lakiery hybrydowe. Z początki metoda da wydawała mi się bardzo skomplikowana. Jednak gdy sama po raz pierwszy zakupiłam własny zestaw do wykonywania manicure hybrydowego, nie było to już aż takie trudne. Początki zawsze są trudne.  No dobrze, na czym więc polega malowanie paznokci lakierem hybrydowym i co jest do tego niezbędne? Po pierwsze musisz posiadać niezbędny sprzęt. Musisz zaopatrzyć się w: bazę, kolorowy lakier hybrydowy, top, cleaner, lampę uv lub led, aceton, waciki bezpyłowe oraz patyczki drewniane. Opcjonalne jest posiadanie kopytka oraz cążków, one jednak są przydatne jeżeli chcesz mieć ładne i zadbane skórki.

Najważniejszą kwestią w tej metodzie jest utrwalania pomalowanych paznokci pod lampą, w przeciwieństwie do zwykłych lakierów, one same nie wyschną. Czy polecam malowanie paznokci hybrydami? Jak najbardziej, ja sama pozostanę wierna tej metodzie.