Dobre imitacje desek

Deski kompozytowe powinny doskonale imitować materiał, jakim jest drewno. Imitacje są wykonywane bardzo dokładnie, nie tylko jeśli chodzi o odcień, ale także strukturę. Jednak produkując takie deski trzeba zwracać uwagę na szczegóły. To dzięki nim uzyskuje się dobry efekt. Na tym najbardziej zależy ludziom, którzy nabywają deski kompozytowe i wykorzystują je na swoich domach i posesjach.

Jak imitować prawdziwe deski?

imitacja deskiKażda deska wygląda nieco inaczej. Aby imitacja deski wyglądała tak, jak prawdziwe drewno trzeba przyjrzeć się dokładniej jej szczegółom. Między innymi chodzi o odcień, który nigdy nie jest do końca równomierny. Jest to spowodowane tym, że każdy kawałek drewna był w różnym stopniu nasączony wodą. Deski są zazwyczaj dość chropowate w dotyku, nawet jeśli były poddane heblowaniu. Dobrze by było, gdybyś Ty również uzyskał taki efekt. Bardzo ważnym jest to, aby nie zapomnieć o krawędziach. Oczywiście, że muszą być proste, ale powinny być delikatnie starte. Waga deski zazwyczaj nie ma znaczenia, ale jeśli interesuje Cię aż tak dokładna imitacja, możesz dodać do kompozytu gumy kauczukowej. Powinna ona znajdować się we wnętrzu, a dokładniej tuż za rdzeniem deski. Mimo, że jest to dość elastyczny materiał, po zalaniu go mieszanką stanie się bardzo twardy. Jednocześnie nie będzie ulegał zniszczeniu po kilku latach od wytworzenia.

Takie imitacje są najbardziej cenione, ponieważ idealnie odwzorowują prawdziwe drewno. Można śmiało ich używać na ogrodzeniach, a nawet elewacjach budynku. Robiąc taki produkt na pewno nie będziesz narzekać na to, że jest niskie zainteresowanie. Im deska kompozytowa lepiej wygląda, tym więcej osób decyduje się na nią w chwili robienia ogrodzenia lub elewacji budynku. Warto o tym pomyśleć i zaznaczyć to w projekcie.