Dobrze płatna praca dla opiekunów

 

Każdego roku do Niemiec wyjeżdżają rzesze rodaków, w celach zarobkowych. Najczęściej otrzymują posady na budowach, w restauracjach czy jako pomoc w opiece nad osobą starszą. W Niemczech polskie opiekunki są bardzo dobrze znane i mają doskonałą opinię.

Jakimi osobami zajmują się opiekunki w Niemczech?

praca dla opiekunek osób starszych w niemczechW Polsce przeważnie seniorami rodu zajmują się członkowie rodziny, gdyż nie mamy w zwyczaju powierzania opieki nad nimi obcym osobom. U naszego zachodniego sąsiada sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ Niemcy dużo pracują i przeważnie stać ich na opłacenie profesjonalnej opieki na osobą w podeszłym wieku. Opiekunki w Niemczech są droższe niż polskie, dlatego też najczęściej wybierają nasze pracownice, bo za mniejsze pieniądze będą pracować. Praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech jest zdecydowanie bardzie opłacalna niż u nas w kraju, ponieważ wynagrodzenie jest kilkukrotnie wyższe. Co prawda trzeba wyjechać z kraju na kilka tygodni, ale przeważnie wysoka pensja to rekompensuje wielu opiekunkom. Do pracy w takim charakterze przeważnie jadą kobiety w wieku od czterdziestu pięciu lat wzwyż, gdyż mają najmniejsze opory przed wyjazdem. Najbezpieczniej jest korzystać z ofert pracy zamieszczonych w biurach pośrednictwa, ponieważ gwarantują umowę o pracę i stałe zarobki. Opiekunka ma opłacane składki i podatki oraz ma pewność, że pracuje legalnie i nie zostanie oszukana. W Niemczech przeważnie opiekunki zajmują się osobami w podeszłym wieku, które najczęściej są niesamodzielne częściowo lub całkowicie.

Z takiej pracy można czerpać satysfakcję, pod warunkiem, że wykonuje się ją z zaangażowaniem. Konieczne jest posiadanie empatii i poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, który przeważnie wymaga całodobowej profesjonalnej opieki.