Dozownik na środki chemiczne

Udało nam się nabyć duży basen do ogrodu. Pragnęliśmy taki od lat. W końcu doczekaliśmy się i każdego letniego dnia możemy z niego korzystać. Jednak trzeba wiedzieć, że nie wystarczy raz nalać do basenu wody i nie robić niczego więcej poza tym. Trzeba było pamiętać o tym, że należy dbać o czystość wody.

Dozowanie środków chemicznych

instalacje dozujące środki chemiczneStojąca woda bardzo szybko staje się siedliskiem mikroorganizmów w tym alg. Bardzo ważne jest więc regularne stosowanie różnych środków chemicznych które pomogą utrzymać czystość. Nie trzeba męczyć się z tym samemu i zastanawiać się, jaka ilość środków jest potrzebna. Obecnie jest rozwiązanie które pomagało w tej sytuacji. Były to instalacje dozujące środki chemiczne bardzo proste w obsłudze. Uważałam, że jest konieczność nabycia takiego sprzętu, ponieważ nie było co oszczędzać na zdrowiu. Basenu również było mi szkoda, ponieważ wymagał odpowiedniego odczynu pH wody, bo z za niskim jego elementy mogłyby ulec korozji. Sami pewnie pomylilibyśmy ilość potrzebnych środków i nie działałoby wszystko jak należy. Zły odczyn pH może również spowodować zaczerwienienie skóry, ponieważ działał podrażniająco. Ciężko byłoby nam pilnować ilości tych wszystkich substancji, bo potrzebny był i chlor i środek na algi, odpowiednio dezynfekować i filtrować wodę. Nasza instalacja dozująca byłą więc dla nas wybawieniem z opresji, ponieważ ułatwiała nam pielęgnację wody basenowej, jak i brzegów basenu.

Bardzo nam pomogło to, że zakupiliśmy instalację dozującą. Nie mieliśmy problemy z odpowiednim dbaniem o wodę. Wszystko robiło się właściwie za nas. Mogliśmy się skupić tylko na rozrywkach wynikających z posiadania basenu. Jak miło było kapać się w czystej i świeżej wodzie na własnym podwórku. Nie ma nic lepszego niż taki relaks u siebie.