Duży wybór komputerów stacjonarnych

 

Do niedawna gaming był zajęciem niszowym, jednak dziś jest to popularny sposób nie tylko na spędzanie czasu z przyjaciółmi, ale także na zarabianie poważnych pieniędzy. Toteż nie ma się czemu dziwić, że powstaje wiele modeli komputerów dedykowanych właśnie gamerom.

Ile kosztują komputery gamingowe?

ceny komputerów stacjonarnych do gierJeżeli chodzi o komputery do gier, to sklepy oferują nam zarówno wersje stacjonarne, jak i przenośne. Jedne i drugie są popularne, natomiast tymi, które zbierają znacznie lepsze recenzje są wersje stacjonarne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są tańsze, a przy tym ich jakość jest znacznie wyższa. Poza tym, gamerzy korzystają z nich niemal wyłącznie w domu, zwłaszcza ci, którzy zajmują się streamowaniem. Ceny komputerów stacjonarnych do gier są bardzo zróżnicowane, toteż nie jest niczym dziwnym, że znajdziemy takie, które kosztują dwa tysiące, ale też takie, za które zapłacić trzeba dwa-trzy razy więcej. Wszystko bowiem rozbija się o ich parametry techniczne, jak jakość karty graficznej, pojemność pamięci, ilość dysków, etc. Oczywiście znaczenie ma też marka producenta, jednakże w obrębie każdej z nich znajdziemy tańsze, jak i droższe modele. Komputery do gier mają też z reguły inny, bardziej nowoczesny design od standardowych urządzeń, co ma swoje uzasadnienie, albowiem gracze często pokazują sprzęt, na jakim grają. Wielu gamerów stawia na komputery w średniej cenie, czyli na przedział cenowy w granicach od dwóch do trzech tysięcy złotych.

Streamowanie i granie w sieci pochłania bez reszty, ale bez dobrego komputera ani rusz. Wiedzą o tym zwłaszcza doświadczeni gamerzy, którzy są aktywni w internecie od kilku lat. Bowiem jeżeli gra lub stream ma być prowadzona płynnie, niezbędny jest wysokiej jakości, zaawansowany komputer.