Fachowe firmy czyszczące silosy

Co najmniej raz do roku silos potrzebuje gruntownego czyszczenia. Dzięki temu jakość zboża, które będziemy przechowywać w przyszłym sezonie będzie lepsza. Jak się okazuje, istnieją firmy, które fachowo zajmuję się czyszczeniem zbiorników oraz przygotowywaniem ich do sezonu. Na pewno jest to ciekawa oferta. Na czym polega usługa? 

Opis usługi czyszczenia silosu

fachowe czyszczenie silosówAby skorzystać z usług takiego przedsiębiorstwa warto poznać proces czyszczenia. Przy tak dużych powierzchniach przede wszystkim liczy się ergonomia. Pracownicy muszą wykazać się dużym profesjonalizmem. Fachowe czyszczenie silosów rozpoczyna się od zmycia nadmiaru zabrudzeń z łatwo dostępnych powierzchni, na przykład blach. Korzysta się przy tym z myjek ciśnieniowych. Poprzez górny wsyp aplikuje się detergenty czyszczące. Następnie cała uwaga skupiana jest na fragmentach, do których na ogół nie ma łatwego dostępu. Mowa tutaj o wnętrzu kanału transportującego. Nadmiar osadu zgromadzonego na podłodze usuwa się metodami fizycznymi, przy wykorzystaniu łopat. Na samym końcu za pomocą rozpylaczy nakłada się środek konserwujący. Zapobiega on korozji oraz rdzy, dodatkowo dodając warstwę, która odpycha bród. Wszystkie zanieczyszczenia, które zostaną zebrane powinny być zutylizowane przez firmę, która podjęła się wykonania usługi. Utylizacja oraz transport powinny być wliczone w cenę, dlatego nie ma mowy o żadnych dopłatach.

Na pewno korzystanie z tej usługi jest wygodne dla rolników, którzy posiadają więcej niż jeden silos. Sprzątanie przy pomocy tej metody zabiera o wiele mniej czasu, a koszty nie są szczególnie duże. Czyszczenie przebiega zazwyczaj pod koniec sezonu, dlatego rolnik nie ma czasu na takie zajęcia. Zwykle w tym czasie zajmuje się sprawami związanymi z księgowością.