Fartuchy foliowe w przemyśle

Pracując w niektórych zawodach jesteśmy szczególnie narażeni na zanieczyszczenia. W sklepie mięsnym, w dziale z owocami, w przetwórni – wszędzie tam musimy chronić swoje ubrania przed zabrudzeniem. Ułatwiają to wszelkiego rodzaju fartuchy, a w warunkach, w których możemy się zmoczyć najlepiej sprawdzą się fartuchy foliowe.

Wygodny i praktyczny fartuch foliowy

fartuch foliowy w rolceŻeby fartuch dobrze nas chronił powinien być przede wszystkim wodoodporny. To główna zaleta fartuchów foliowych. Materiałowe fartuchy bywają trudne w utrzymaniu – po zabrudzeniu trzeba je wyprać, często przemakają i ich noszenie staje się niewygodne. Alternatywą dla nich są jednorazowe fartuchy foliowe. Kupowanie fartuchów jednorazowych w większych ilościach to jeszcze większy komfort ich użytkowania. Fartuch foliowy w rolce idealnie sprawdza się we wszelkich sklepach spożywczych. W wypadku gdy zabrudzimy jeden możemy szybko oderwać z rolki kolejny i wracać do pracy. Każdy z pracowników może mieć łatwy i szybki sposób na zmianę swojej ochronnej odzieży. Pamiętać należy, żeby fartuch używany w przemyśle spożywczym był specjalnie do tego celu przeznaczony – producent powinien poinformować nas, że został on dopuszczony do kontaktu z żywnością. Fartuch foliowy sprawdza się też w wypadku samodzielnego remontu mieszkania. Jeśli chcemy pomalować ściany w naszym mieszkaniu możemy zaopatrzyć się w foliowe fartuchy, które ochronią naszą odzież przed zabrudzeniem. Tutaj także wygodniej będzie posiadać kilka fartuchów i w razie konieczności po prostu wymienić zużyty na nowy. Jeśli nie wykorzystamy wszystkich fartuchów z rolki, z łatwością schowamy resztę, by czekała na czas, gdy znowu będziemy jej potrzebować.

Foliowy fartuch jest też wygodnie zakładany – zazwyczaj przekładamy go przez szyję i wiążemy na plecach. Foliowe fartuchy w rolkach są szczególnie cenione nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także w kosmetyce czy fryzjerstwie. Tam mogą być stosowane przez pracowników i przez klientów, żeby ochronić ich skórę, np: przed przypadkową plamą z farby do włosów.