Ferie na nartach

 

Tegoroczne są już dla wszystkich tylko miłym wspomnieniem. I mimo tego, że mogłoby się wydawać, że dopiero co wylegiwaliśmy się na plaży, to już zaczęły się przygotowania do Bożego Narodzenia. Czas leci i warto też pomyśleć o tym, co będzie się działo na początku nowego roku kalendarzowego. A wtedy wszystkich uczniów czekają mini wakacje, czyli ferie zimowe. 

Zimowy wypoczynek w górach

ferie w górachW ciągu roku szkolnego pojawia się sporo dni wolnych. Uczniowie najbardziej cieszą się zawsze na ferie zimowe, które trwają aż dwa tygodnie i są taką namiastką letnich wakacji. Co prawda w głowach mamy jeszcze letnie szaleństwo, ale do ferii zimowych wcale nie pozostało aż tak dużo czasu. Warto więc już zacząć się zastanawiać na wyjazdem, jeżeli chcemy gdzieś zabrać nasze pociechy. Oczywiście do najbardziej popularnych należą ferie w górach i to właśnie górskie miejscowości przeżywać będą istne oblężenie. Najciekawszy zajęciem w górach zimą są sporty zimowe, czyli narty i snowboard. Dobrym pomysłem na zorganizowane naszym dzieciom atrakcyjnych ferii jest wykupienie dla nich lekcji jazdy na nartach. W najbardziej popularnych kurortach narciarskich dostępne są całe szkółki dla dzieci, gdzie najmłodsi uczą się podstaw w małych grupkach, pod okiem profesjonalnych trenerów. W grupie nauka zawsze jest przyjemniejsza, a przy okazji dzieci mają okazję nawiązać nowe znajomości. W końcu na ferie wybierają się dzieci z różnych części naszego kraju.

Jeszcze trochę i będziemy mieli kolejną przerwę w nauce. Niedługo po przerwie świątecznej uczniów czekają ferie. A to oznacza masowe wyjazdy, najczęściej w góry. W końcu to w górach panuje zawsze najbardziej zimowa atmosfera. Dobrym pomysłem jest zapisanie naszych dzieci do szkółki narciarskiej, gdzie w profesjonalny sposób zostaną nauczone podstaw.