Folie do pakowania żywności

Pakowanie warzyw i owoców musi odbywać się przy użyciu wysokiej jakości materiałów. W wielu wypadkach jest to folia flowpack, która odznacza się niezwykle wysoką jakością, także innymi zaletami. jakie plusy niesie za sobą użytkowanie tego typu folii zarówno dla producentów, jak i konsumentów i klientów kupujących żywność w sklepach i hipermarketach?

Wysokiej jakości folie na żywność

folie flowpackTego typu opakowania foliowe odznaczają się przede wszystkim niezwykle duża odpornością mechaniczną. Jest to zaleta, która jest szczególnie ważna dla sklepów i klientów. Dzięki temu folie flowpack mogą być odporne na rozerwanie, które może skutkować zepsuciem się produktu. Folie tego typu są także wyposażane w wysokiej jakości zgrzewy, które zapewniają szczelność produktu, oraz powodują, że możliwe jest ich szybkie i automatyczne pakowanie w zakładach produkcji żywności. Duża część opakowań tego typu posiada hermetyczne zamknięcie, które stanowi podstawowy element zabezpieczania przed dostaniem się powietrza do środka opakowania. Wiele typów opakowań może także umożliwiać nanoszenie nadruków, grafik czy informacji o produkcie żywnościowym. Dzięki temu możliwe jest informowanie konsumentów o pochodzeniu produktu, dacie przydatności do spożycia, a także o tym, gdzie dany produkt żywnościowy został wyprodukowany. To sprawia, że opakowania flowpack są coraz częściej używane.

Wiele rodzajów opakowań jest także szybko i sprawnie dopasowywanych do kształtu i wielkości danego produktu. Dlatego opakowania tego typu idealnie nadają się do pakowania dużych warzy i owoców (takich jak arbuzy czy cukinie), a także są często używane do umieszczania w nich mniejszych typów warzyw, oferowanych na stoiskach w sklepach czy na targowiskach gminnych lub miejskich.