Fotelik dla dziecka

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo jego dziecka jest najważniejsze, dlatego robimy wszystko, aby nie stała mu się krzywda. Nawet w podróży warto zadbać o to, żeby nasz maluch siedział w foteliku, ponieważ dzięki temu kierowca wiedząc, że dziecko jest bezpieczne odczuwa komfort.

Jaki fotelik samochodowy wybrać dla swojego dziecka?

foteliki recaroFotelik samochodowy jest niezbędny gdy chcemy ruszyć w podróż ze swoim dzieckiem. Nawet przepisy mówią o tym, że każde dziecko do określonego wzrostu (150 cm wzrostu) powinno być w nim przewożone. Na temat wyboru fotelika jest wiele dyskusji – jedni bowiem uważają, że jest to rzecz, na którą warto wydać każde pieniądze, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo, z kolei inni kupują pierwszy lepszy model, nawet używany, nie zwracając uwagi na to jakie ma on oceny z testów czy z jakich materiałów został on wykonany. To drugie podejście jest oczywiście nierozważne, nie można wybrać pierwszego lepszego fotelika bo nawet nie wiemy czy będzie on pasował do modelu naszego auta czy wzrostu, wagi i wieku dziecka. Sama ostatnio poszukiwałam odpowiedniego fotelika dla swojego dziecka. Długo zastanawiałam się nad tym jaki model wybrać, ponieważ na rynku dostępnych jest setki różnego typu, które dostosowane są do przedziału wiekowego dziecka. Niektóre modele fotelików rosną razem z naszym dzieckiem i pomimo, że są trochę droższe to inwestycja na kilka lat. Ja ostatecznie wybrałam foteliki recaro, które nie tylko są bezpieczne, ale posiadają homologację i przeszły znakomicie wszystkie testy na piątkę. To także jest ważne, gdyż niektóre modele wypuszczane na rynek zdały testy z minimalnym wynikiem.

Jeśli więc zależy nam na bezpieczeństwie naszego dziecka warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego modelu. Dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że naszemu dziecku nic się nie stanie podczas wypadku czy stłuczki.