Informacje na temat pielęgnacji ogrodów

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa w przypadku, gdy mamy świeżo założony ogród, gdy rośliny raptem zostały posadzone i potrzebują wyjątkowej opieki by odnaleźć się w nowych okolicznościach. Rośliny dopiero co posadzone są bardzo słabe, narażone na różne choroby, dlatego musimy o nie szczególnie zadbać by dobrze się zaadaptowały.

Najważniejsze zasady pielęgnacji ogrodu

pielęgnacja ogrodów mazowieckiePrzez pierwsze trzy lata, gdy nasz trawnik jest nowy tak jak i reszta roślin musimy zwrócić szczególną uwagę na obfite nawodnienie terenu. To kluczowe zwłaszcza latem, to podstawowa zasada, by pielęgnacja ogrodów mazowieckie była odpowiednia. Niedobory wody właśnie w tym początkowym okresie może drastycznie wysuszyć i zniszczyć rośliny, a co za tym idzie naszą pracę. Po około roku od posadzenia roślin, kwiatów, krzewów czy drzew zaczynamy przystępować do ich nawożenia. Nawożenie pozwala dostarczyć roślinom wszystkim mikroskładników i makroskładników niezbędnych do ich właściwego funkcjonowania i obfitego kwitnienia. Zabieg powtarzajmy około dwa, trzy razy w roku wiosną i latem. Efektem będą piękne i zadbane rośliny, więc warto się do tego przyłożyć. Kolejnym ważnym aspektem jest przycinanie pędów roślin rosnących w niewłaściwy sposób a także usuwanie przekwitłych kwiatów. To bardzo ważne dlatego by rośliny nieustannie kwitły i zachowały swoją żywotność na długi czas.

Na koniec dwa zabiegi, które są również niezbędne. Po pierwsze koszenie trawnika. Zazwyczaj dobrze jest ten zabieg wykonywać raz w tygodniu, a po jego wykonaniu należy ponownie nawieźć trawnik. Będziecie zaskoczeni jak pięknie potrafi wyglądać Wasz trawnik. Zostało jeszcze odchwaszczanie czyli pozbycie się  znienawidzonych chwastów, które bardzo negatywnie wpływają na nasze rośliny pozbawiając je pokarmu i miejsca. Pamiętajcie, że pielegnacja zapewni Wam cudowny wygląd Waszych ogrodów.