Instalacja gwiezdna napinana pod sufitem

 

Wielu z nas jako dzieci marzyło o tym, aby spać pod gwiazdami. Niestety nie było wtedy takich możliwości jakie obecnie mamy do dyspozycji. I chociaż sami może jesteśmy już na to nazbyt dorośli możemy zainstalować gwieździsty sufit naszym dzieciom. Będą naprawdę zachwycone tym efektem, a możliwości jest kilka.

Sufit z elementami gwiazd

sufit gwieździste nieboDziecięce marzenia są naprawdę prozaiczne, ale spełnianie ich powoduje wiele uśmiechu na twarzach naszych pociech. Warto więc zainteresować się tematem takim jakim jest sufit gwieździste niebo w kilku wersjach. Najtańszą wersją będą zwykłe plastikowe elementy fluorescencyjne nocą, które będziemy mogli przyczepić na naklejki łatwe do późniejszego usunięcia. Nie będzie kosztować to wiele, aczkolwiek efekt będzie delikatny. Droższą, aczkolwiek o wiele bardziej efektowną wersją, będzie instalacja gwiezdna jaką jest napinany sufit z motywem nocnego nieba. Będą tam lampki dające delikatne światło nocą, a całość da wrażenie trójwymiarowości. Będzie idealny dla dzieci, które boją się ciemności, ale również dla tych marzących o wielkich podróżach w kosmos. Za pomocą typowego pstryczka do światła będziemy mogli włączyć dziecku tak pięknie zainscenizowany sufit. Pobudzi on kreatywność i uspokoi nocą przez wymyślonymi potworami czekającymi pod łóżkiem. Z powodzeniem zastąpi standardową lampę, aczkolwiek gdzieś po środku dobrze byłoby zainstalować lampę w kształcie słońca, aby dawała ona dużo więcej światła niż reszta sufitu.

Gwiazdki naklejki przyczepione do sufitu są uroczym pomysłem, jednak to sufit napinany będzie naprawdę fenomenalnym wyborem, który pobudzi kreatywność dziecka. Trójwymiarowość całej instalacji i możliwość dopięcia lampek do niego jest idealną opcja dla dziecka marzącego o podróży w kosmos.