Izolacje natryskowe – czy to się opłaca?

Izolacje natryskowe cieszą się bardzo dużo popularnością, ponieważ wykonuje się je bardzo szybko w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które zazwyczaj trwają kilka di kilkunastu dni. Dodatkowo nie trzeba przygotowywać powierzchni pod izolację.

Opłacalność izolacji natryskowych

Podstawowąizolacja natryskowa zaletą zastosowania izolacji natryskowej pianką poliuretanową jest oszczędność do 50% kosztów energii, ponieważ dzięki piance podwyższamy sprawność energetyczną swojego budynku, tym samym zmniejszając rachunki za ogrzewanie, dlatego pianka najczęściej wykorzystywana jest w budownictwie energooszczędnym. Dzięki temu ograniczamy straty ciepła zimą a także chronimy swój budynek przed nadmiernym przegrzaniem latem. W przeciwieństwie do pozostałych metod izolacji takich jak wełna czy styropian nie tworzą się tak zwane mostki termiczne, co zapewnia nam stu procentową szczelność. Uszczelnia ona wszystkie szpary, dziury a także pęknięcia. Dodatkowo izolacja natryskowa jest materiałem samogasnącym, co oznacza, że zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. To także skuteczna zapora dla wszelkiego rodzaju bakterii oraz zarodników pleśni czy szkodników. Kolejną zaletą pianki poliuretanowej jest to, że jest ona bezpieczna zarówno dla środowiska jak i dla człowieka a nawet zwierząt domowych. Poza tym wykonanie izolacji tego typu nie zajmuje wiele czasu, zaledwie w kilka godzin można wykonać izolację domu o powierzchni stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Inaczej jest natomiast w przypadku izolacji tradycyjnych, które zazwyczaj zajmują od kilku do nawet kilkunastu dni.

Dzięki piance możemy wcześniej zakończyć budowę domu a to oznacza, że szybciej będziemy mogli się wprowadzić. Pianka to świetne rozwiązanie nie tylko w przypadku domów energooszczędnych, można ją także zastosować do ocieplenia starych kamienic czy budynków gospodarczych.