Izolacje z użyciem iniekcji

 

Dla osób niezorientowanych w tematach budowlanych, wykonywanie iniekcji pod wpływem wysokiego ciśnienia może wydać się zabiegiem bardzo trudnym oraz wyłączającym budynek z użytku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wspomniane iniekcje są całkowicie bezinwazyjne i w zasadzie niezauważalne w końcowym efekcie prac.

Na czym polega iniekcja?

iniekcje ciśnienioweZ tym pojęciem spotkały się głównie te osoby, które mają za sobą budowę lub remont domu. Warto wiedzieć, że iniekcje ciśnieniowe polegają na wywierceniu kilkunastu małych dziurek w ścianach i wpuszczenie w nie (właśnie przy pomocy wysokiego ciśnienia) specjalnego preparatu, którego zadaniem jest wyłapywanie cząstek wody z betonu aby zabezpieczyć ściany przed wilgocią. Substancja, która jest stosowana do tego zabiegu ma właściwości łączące drobinki cieczy poprzez zawartość specjalnych środków chemicznych. Dzięki temu budynek nie pęka w wyniku nadmiernej wilgoci, którą wchłania podczas deszczów oraz mrozów. Jak wiadomo, zabezpieczenie domu właśnie przed wpływem ujemnej temperatury jest bolączką wielu osób, gdyż w wyniku zamarzania, ciecz znajdująca się w ścianach zaczyna powiększać swoją objętość, doprowadzając przy tym do mikropęknięć. Jeśli nie podejmujemy żadnych kroków związanych z usunięciem znajdującej się wody w ścianach, po kilkunastu latach może się okazać, że budynek nadaje się wyłącznie do remontu i należy zaszpachlować powstałe pęknięcia, aby nie powiększały one swojej szerokości. Należy również pamiętać o tym, że koszt iniekcji ciśnieniowej jest dużo niższy niż en, w przypadku kapitalnego remontu.

Oczywiście sprawa zabezpieczenia budynku przed negatywnym działaniem wody jest sprawą osobistą, ale warto podejść do tego zdroworozsądkowo, gdyż jak zawsze, dużo łatwiej jest zapobiegać niż naprawiać powstałe już zniszczenia. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z zaletami wykonywania iniekcji.