Jak rozpocząć nowe życie

Przeprowadzki to naturalna kolej rzeczy w naszych czasach. Zmieniamy pracę, szkoły, decydujemy się na podjęcie innego kierunku studiów, tak samo jak zmieniamy miejsca zamieszkania, w końcu jesteśmy ciekawi świata i chcemy czegoś nowego. Możemy dzięki temu doświadczyć czegoś innego i ostatecznie zdecydować, gdzie jest nam najlepiej.

Bezstresowa przeprowadzka – czy to możliwe?

przeprowadzki do GdańskaOd dziecka zawsze lubiłam spędzać wakacje w nadmorskich miastach. Ten klimat to było coś, co było dla mnie idealne – piasek, woda, przyjemny wiaterek. I już wtedy ciągle powtarzałam rodzicom, że pewnego dnia tam zamieszkam i będę mogła chodzić kąpać się w morzu i opalać każdego dnia. Mama i tata oczywiście mówili, że jeszcze mi się odmieni, ale zaskoczyłam ich, bo teraz, w wieku dwudziestu trzech lat, po skończeniu studiów fotograficznych, zdecydowałam się na zmianę miejsca zamieszkania. Chciałam spełniać się w wymarzonym miejscu, rozpocząć naukę języka włoskiego i podjąć pracę jako fotograf. Oczywiście byłam bardzo zestresowana, bo ani nie mam starszego brata, ani drugiej połówki, więc wydawało mi się, że jestem zdana tylko na siebie. Przeprowadzki do Gdańska bardzo mi jednak pomogły. Udało się znaleźć kogoś, kto mógł przetransportować wszystkie moje rzeczy do nowego lokum, wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo, więc już tydzień później mogłam się rozpakowywać i urządzać wszystko tak, jak to sobie wymarzyłam. Byłam naprawdę zadowolona, że udało mi się dopiąć swego.

Czasami przeprowadzka jest najlepszą decyzją. To świeży start i czysta karta. Każdemu chyba jest lżej z myślą, że mogą zacząć wszystko od nowa, jako zupełnie inne osoby i poznać nowych ludzi. Poczucie radości z pewnością potęguje fakt, że wybraliśmy miejsce, o którym śniliśmy od lat.