Jak wykorzystać plafony?

Wystawny żyrandol niczym z bajki sprawdzał w się w pałacach w czasach arystokracji. Od tamtego momentu wiele się zmieniło. Oświetlenie zwłaszcza podwieszane do sufitu ma być funkcjonalne i ładnie wpasowywać się w wystrój wnętrza.

Plafon jako oświetlenie

plafonyFormą oświetlenie przylegającą do sufitu jest plafon. W ostatnim czasie wracają do mody. Jest to spowodowane przyjaznym, ciepłym światłem, które otrzymujemy po umieszczeniu plafonu na suficie. Doskonale nadają się do łazienek. gdzie jest jedynym źródłem oświetlenia. To też dobre rozwiązanie do niskich pokoi, w szczególności dziecięcych oraz pomieszczeń pełniących rolę garderoby. Plafony praktycznie zlewają się z sufitem, dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca. Są też bardzo łatwe do montażu, wystarczy przykręcić je do sufitu i gotowe. Idealnie nadają się do minimalistycznego stylu dekoracji, który w obecnych czasach zyskuje na popularności. Dają wystarczającą ilość światła bez niepotrzebnych ozdobników. Swoja przyjemną barwę zawdzięczają połączeniu mlecznego szkła z metalem. Nadają się też do oświetlenia led. Wykorzystanie lampy led w plafonie jest bardzo ekologicznym i nowoczesnym rozwiązaniem. Pozwala na regulację intensywności światła, a do tego jest energooszczędne. Za najgorszą wadę plafonu uważa się wymianę żarówki. Należy zdjąć klosz, co jest równoznaczne z odkręcaniem plafonu od sufitu i wymaga odpowiednich narzędzi.

Plafony to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Doskonale sprawdzają się jako forma oświetlenie w różnych pomieszczeniach. Ze względu na ich różnorodne kształty i dekoracje każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przy następnym remoncie łazienki, albo urządzaniu pokoju dziecinnego warto pomyśleć o zainwestowaniu w plafon, jako główne źródło oświetlenia.