Jak wykorzystać stół typu obrotowego?

 

Stoły towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Ich głównym i najpopularniejszym zadaniem jest stanowić podstawę dla przedmiotów użytku codziennego. Wyróżnia się wiele typów stołów, a w zależności od przeznaczenia pełnią one różnorakie funkcje. Co oprócz trzymania wazy z zupą może zaoferować stół? Odpowiedzi jest wiele.

Stół dla wielu branż

stół obrotowyStoły mogą mieć wiele zastosowań. Większość z nas kojarzy je przede wszystkim z podstawowym wyposażeniem meblowym kuchni, jadalni czy salonu. Występują one w wielu kształtach  i rozmiarach; są wykonane  przeróżnych materiałów: od metalu, poprzez drewno, a na szkle skończywszy. Jednak oprócz znanej nam wszystkim funkcji podstawy dla przedmiotów codziennego użytku domowego, należy wyróżnić również stoły masarskie czy wykorzystywane na budowie. Do wielu usług związanych z obróbą mięsa, pakowaniem przesyłek, wykonywaniem czynności spawalniczych i innych doskonale sprawdza się stół obrotowy. Jego podstawową funkcją jest obracanie przedmiotu tak, by rzemieślnik mógł docierać do niego równomiernie i regularnie w krótkim czasie bez konieczności biegania wokół obiektu. Usprawnia to pracę wielu zakładów przemysłowych, budowlanych czy spawalniczych. Również cukiernicy używają go do w mniejszej wersji jako paterę służącą obracaniu tortu przy rozprowadzaniu warstw kremu po cieście. Stoły wyposażone są w podnośniki, dzięki którym można regulować ich wysokość pod kątem potrzeb. Wykonywane są ze stali nierdzewnej, pokryte warstwami cynku oraz wyposażane w gumowe wspomagacze zapobiegające ślizganiu. Dzięki zastosowaniu prowadnicy przedmiot jest stabilny i nie kołysze się nawet na nierównej powierzchni. Najlepsze stoły techniczne posiadają atesty i certyfikaty.

Stoły typu obrotowego sprawdzą się w wielu branżach, a najczęściej wykorzystują je masarnie, zakłady mięsne, przetwórstwo rybne, branża budowlana oraz cukiernicy. Jednak taki stół doskonale sprawdzi się również jako industrialistyczny mebel w każdym mieszkaniu stylizowanym na loft. W końcu to przedmiot użytkowy, a w domu będzie także oryginalnym elementem wystroju wnętrza.