Jaką firanę wybrać na balkon?

Balkon to miejsce gdzie odpoczywamy. Relaksujemy się tam po pracowitym dniu, spędzamy czas z rodziną, wdychamy świeże powietrze. Jest to zatem miejsce wyciszenia, które w jakiś sposób musi być odseparowane od reszty domu.

Firana prosta i klasyczna

firany do okna balkonowegoDlatego też okno balkonowe zawsze przesłonięte jest firaną. Taką, która odgradza tą przestrzeń związaną z relaksem od domu, w którym tętni życie. Jaka zatem powinna być ta firana, by mogła spełniać doskonale swoją rolę? Przede wszystkim powinna być ona prosta. Zbyt ozdobna firana mogłaby zakłócać spokój, jaki w tym miejscu pragnie się osiągnąć. Poza tym prosta firana wygląda bardziej elegancko i szykownie. Oczywiście nie musi być ona całkowicie pozbawiona wzoru. Może mieć jakiś delikatny, a nawet i subtelny kolor. Doskonale sprawdzi się przykładowo beż, pastelowy róż czy też błękit. Taka firana oczywiście powinna być też odpowiedniej długości. Na tyle długa, by zasłaniała to co się dzieje w domu, ale i nie zbyt długa, ponieważ mógłby się niszczyć jej dół. Dziś firany do okna balkonowego bardzo często są dość przezroczyste. Warto jednak zainwestować w takie, które mają mleczny odcień. On nadaje firanie pewnej transparentności, ale nie staje się ona całkowicie przezroczysta. Patrzy się przez nią jak przez mgłę. Gdzie taką wymarzoną firanę kupić? Oczywiście jest wiele sklepów stacjonarnych, w których wykonają tam idealną na wymiar. Jednak również w internetowych mamy spory wybór i warto je stamtąd zamawiać, ponieważ zazwyczaj mają bardzo dobre ceny.

Jak widać wybór firany na okno balkonowe musi być przemyślany. Warto by była ona prosta i delikatna, nie przytłumiająca tego co chcemy osiągnąć na balkonie, czyli spokoju. Poza tym dobrze również by nie była całkowicie przezroczysta i nadmiernie ozdobiona.