Jaka pościel jest bezpieczna dla dziecka?

 

Dziecko przychodząc na świat, ma bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Dlatego też różnego rodzaju sztuczne materiały, nasycone wieloma barwnikami, mogą prowadzić do jej podrażnienia. Ważne jest zatem to, by wybrać dziecku pościel, która będzie naprawdę bezpieczna dla jego skóry.

Pościele dla najmłodszych

pościel flanelowa dla dzieciOgólnie przyjęło się, że zdecydowanie najbezpieczniejszą pościelą dla każdego malucha, jest pościel bawełniana. Taka pościel jest wykonana z naturalnego materiału, który świetnie przepuszcza powietrze. To natomiast oznacza, że taka pościel nie powoduje przegrzania u dziecka, świetnie nadaje się na każdą porę roku, nie wywołuje także podrażnień na wrażliwej skórze. Czy to jednak oznacza, że bawełniana pościel jest jedną, którą możemy kupować dziecku? Zdecydowanie nie. Warto zainwestować także chociażby w pościel flanelową. Jest ona bardzo miękka i miła w dotyku, dlatego jest bezpieczna dla skóry malucha. Nie jest ona także tak droga, jak pościele bawełniane. Może zatem sobie na nią pozwolić więcej osób, które być może nie dysponują tak dużą ilością gotówki. Oczywiście minusem pościeli flanelowej jest to, że nie jest ona aż tak trwała, jak pościel bawełniana. Jednak jej jakość i o wiele niższa cena, zdecydowanie rekompensują ten fakt. Taka pościel flanelowa dla dzieci jest do kupienia obecnie praktycznie w każdym sklepie z wyposażeniem do łóżeczek dziecięcych. Można oczywiście kupić ją także poprzez internet. Online zazwyczaj ceny są o wiele niższe i korzystniejsze dla portfela.

Dziś rodzice coraz częściej prócz pościeli bawełnianych dla swoich pociech, kupują także pościele flanelowe. Są one tańsze, bardzo miłe w dotyku i delikatne. Poza tym są ciepłe, idealnie nadają się zatem na zimę. Do kupienia są w wielu punktach stacjonarnych i internetowych.