Jakich kremów przeciwzmarszczkowych używać?

 

Bardzo dbam o swoje ciało oraz cerę. Na swojej toaletce mam bardzo dużo różnych kremów, głównie przecizmarszczkowych. Uważam, że jednym z kosmetyków, w które warto zainwestować jest właśnie dobry krem przeciwzmarszczkowy. A najlepiej dwa – na dzień i na noc, ponieważ krem na noc powinien mieć trochę bardziej ciężką konsystencję, a to niekoniecznie może pasować pod makijaż.

By krem działał musi mieć dobry skład

najlepsze kremy przeciwzmarszczkoweUważam, że dobry krem przeciwzmarszczkowy naprawdę może zdziałać cuda. Tego typu kremy używam od kiedy skończyłam dwadzieścia lat. I dzięki temu nie mam na twarzy żadnych zmarszczek, chociaż mam już ponad 40 lat. Oprócz tego, ponieważ używam kremów, które naprawdę dobrze działają to moja cera jest promienista i zawsze dobrze nawilżona. Miałam już w swoim życiu naprawdę dużo różnych kremów przeciwzmarszczkowych i śmiało mogę powiedzieć, że najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe to te, które mają w składzie kolagen. I to dużą zawartość. Producenci często nazywają swój krem „kolagenowym” nawet jeżeli substancja ta znajduje się na ostatnim miejscu w składzie. Trzeba na to uważać i zawsze czytać składy kosmetyków. Bardzo dobrze jeżeli krem przeciwzmarszczkowy ma w składzie również olej jojoba – daje on wtedy też ładne nawilżenie i sprawia, że skóra jest zawsze rozświetlona i wygląda ładnie.

Wiem, że wiele osób podchodzi do kremów przeciwzmarszczkowych w nieodpowiedni sposób. Jak sama nazwa wskazuje są to kremy, które mają zapobiegać zmarszczkom, a więc ciężko jest oczekiwać, że usuną one głębokie zmarszczki. Po drugie, takie kremy można zacząć używać dość wcześnie, a dla wielu osób krem przeciwzmarszczkowy to produkt, który zaczynają używać dopiero w późnym wieku. Jest to błąd, a więc ja stosuję je od dawna i jestem z tego bardzo zadowolona.