Jakie formalności są konieczne przy wyburzaniu budynków?

 

Czasem decydujemy się na nabycie jakiejś działki. Jest to jak najbardziej coś wartego szacunku, skoro pragniecie zainwestować w teren i postawić własny dom. Jednak czasem na działce pozostają resztki jakichś budynków, które co prawda nie wpływają na cenę terenu jednak co można z nimi zrobić? Już tłumaczę.

Co trzeba zgłosić by móc wyburzyć budynek?

wyburzanie budynkówZwykle nie można ich włączyć do nowego budynku, z tego powodu trzeba je po prostu wyburzyć. Jednak zanim do tego przystąpicie musicie wiedzieć że potrzebne są formalności. Jeszcze jakiś czas temu należało uzyskać stosowne pozwolenie, obecnie można wyburzyć budynek jedynie na podstawie zgłoszenia do urzędu. Jednak jest kilka wymagań które musi spełniać konkretny budynek by móc go wyburzyć. Chodzi o to że jego wysokość nie może przekraczać ośmiu metrów oraz nie może być wpisany w rejestrze ochrony zabytków czy objęty jakimiś ochronami. Są to dwa główne warunki, dobrze jest sprawdzić co jeszcze jest potrzebne do pozytywnego rozpatrzenia danego zgłoszenia. Jeśli urząd nie zgłosi jakichś przeciwwskazań można na spokojnie wyburzyć dany budynek. Są specjalne firmy które się tym zajmują, dlatego nie powinno być większych problemów ze znalezieniem kogoś do tego typu pracy. Ogółem wyburzanie budynków jest czymś za co powinien być odpowiedzialny profesjonalista, bo wiadomo wtedy że wszystko powinno przebiegać zgodnie z zasadami bhp oraz ogólnie z prawem. Trzeba po prostu poszukać oferty jakiejś firmy która wiadomo że posiada dobrą reputację na rynku.

Jak widać należy zawsze uważać na formalności, bo bez nich jesteśmy narażeni na różne niedogodności. Urzędy wymagają różnych rzeczy, więc radzę dokładnie zapoznać się z danym tematem, by nie być potem niczym zdziwionym. Sama firma która wyburzy budynek powinna zająć się tym stosunkowo szybko.