Jakie technika druku jest najlepsza?

Obecnie drukowanie stało się jedną z ważniejszych form obrabiania i wytwarzania różnych towarów. Z czasem zaczęło powstawać także coraz więcej różnych drukarek, z których każda wykorzystuje coraz bardziej nowoczesne technologie. Dzięki temu, można dla nich znaleźć coraz więcej profesjonalnych zastosowań.

Ile kosztują drukarki solwentowe?

drukarki solwentowe cenaZ biegiem czasu, druk stał się coraz ważniejszą forma wytwarzania oraz ozdabiania różnych treści, jak i towarów. Z czasem zaczęły powstawać także coraz to nowe typu drukarek, które wykorzystują bardziej zawansowane technologicznie metody. Dobrym przykładem mogą być tu popularne obecnie drukarki solwentowe cena tego typu sprzętu jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę jego możliwości. Drukarki solwentowe, zwane także po prostu solwentem, zyskują popularność gdyż wyeliminowano w nich najbardziej powszechne wady zwykłych drukarek typu atramentowego. Mowa tutaj głównie od dużym zużyciu tuszu i prądu a także o bardzo niskiej trwałości wydruków. Wszystko dlatego, że w drukarkach solwentowych zastąpiono niskiej jakości wodne atramenty znacznie bardziej zaawansowanym technologicznie atramentem pigmentowym. Dzięki temu, postałem z tego tuszu wydruki są bardzo odporne na różnego rodzaju czynniki, w tym również na promieniowanie UV. Nic dziwnego więc, że solwent jest bardzo popularną techniką w przypadku druku wielkopowierzchniowego. To właśnie z użyciem tego typu drukarek powstają popularne bilbordy oraz plakaty reklamowe, ja również na przykład ulotki. Wszystko dzięki znacznie wyższej trwałości wydruków.

Wybór odpowiedniej drukarki do zadań profesjonalnych nie jest prosty. Na rynku jest coraz więcej tych urządzeń, z których każdy ma jakieś wady, czy też zalety. Obecnie w zastosowaniach profesjonalnych unika się wykorzystywania drukarek na wodne atramenty.