Jakie wybrać najlepiej etykiety?

Na rynku mamy dostępnych wiele etykiet samoprzylepnych przez to bardzo często klienci nie wiedzą, na którą się zdecydować. Musimy dokonać wyboru odpowiedniego rodzaju, które będziemy chcieli zastosować u siebie w firmie i powinniśmy zastanowić się nad kluczowymi procesami. Mają bowiem one dokładnie sprecyzować jaki materiał potrzebujemy oraz jakiej wielkości będzie nam potrzebny. Równie ważny jest również klej do etykiety.

Materiały do produkcji etykiet

etykiety samoprzylepneMateriały do produkcji etykiet różnią się od siebie wieloma parametrami i musimy dokładnie sprecyzować, które będą dla nas najlepsze. Etykiety samoprzylepne różnią się takimi cechami jak temperatura czy też elastyczność. Każda etykieta samoprzylepna musi być dokładnie sprecyzowane pod daną działalność biznesową. Na początek najważniejsze co musimy określić, to przede wszystkim wielkość etykiet samoprzylepnych, jakich potrzebujemy. Rozmiary będą zależy głównie od tego jaką drukarkę do etykiet posiadamy, ponieważ każda ma inną szerokość i inną rolkę będziemy w niej stosować. Następnie musimy dowiedzieć się dokładnie czy wtedy kiedy będzie zadrukowana oraz w jaki sposób. Mamy tutaj do wyboru w sposób termiczny albo też termotransferowy. Dodatkowo musimy wiedzieć, z jakiego materiału zostanie wycięta. Możemy wybrać etykiety papierową albo też foliową, które pozwalają na druk tylko i wyłącznie termotransferowy.

Na koniec już musimy zastanowić się gdzie tylko, gdzie będzie wykorzystywana, ponieważ będzie to miało główny wpływ na wybór materiału, z jakiego zostanie wydrukowana. Oczywiście wybierając etykiety foliowe będziemy mieli wysokiej jakości etykiety, które odporne są dużo bardziej od tych zwykłych papierowych. Najczęściej stosuje się materiał, który ma odpowiednio zabezpieczyć produkty, aby chronił on towar przed niepowołaną ingerencją.