Język obcy popularny w całej Unii Europejskiej

 

W krajach Unii Europejskiej znajomość języka francuskiego jest bardzo duża. Jest to język oficjalny w wielu organizacjach naukowych, badawczych, politycznych, sportowych. Wystarczy wyróżnić tutaj FIFA czy Europejską Agencję Kosmiczną.

Znajomość języka francuskiego jako idealny dodatek do CV

francuski w KoszalinieJęzyk francuski ma bardzo charakterystyczną gramatykę, którą wcale nie tak trudno opanować. W czasie teraźniejszym istnieje 8 czasów, ale 2 z nich nie są używane w mowie codziennej – używane są tylko w formie języka literackiego. W związku z tym można mówić o 6 czasach używanych przez rodowitych Francuzów. Porównując język francuski z językiem angielskim czasów jest znacznie mniej. W angielskim na co dzień używa się większej liczby czasów, dlatego język francuski wydaje się być łatwiejszy w nauce. Obecnie francuski w Koszalinie cieszy się dużą popularnością. Wielu Polaków wyjeżdża do Francji do pracy, w związku z czym niezbędna jest znajomość języka francuskiego. Francuzi bardzo cenią sobie swój język i nawet na imprezach międzynarodowych używają go zamiast języka angielskiego. Wystarczy wspomnieć tutaj o Eurowizji. Co roku organizatorzy Eurowizji łączą się z państwami uczestniczącymi w konkursie, by poznać wyniki głosowania. Wszystkie kraje porozumiewają się wtedy językiem angielskim oprócz … Francji. Doceniają oni swój język i wiedzą, że był on kiedyś najczęściej używanym językiem na świecie.

Rozmowy biznesowe z partnerami francuskimi odbywają się tylko w języku francuskim, dlatego wiele firm w Polsce poszukuje pracowników, którzy mówią właśnie po francusku. Warto uczyć się tego języka również ze względu na bogatą kulturę – francuski z pewnością przyda się w trakcie wakacyjnego wyjazdu do Francji. Oprócz tego znajomość języka francuskiego w CV na pewno zostanie zauważona przez przyszłego pracodawcę.