Kołdry używane w hotelach

W hotelach kołdry powinny być bardzo dobrej jakości, gdyż klienci przede wszystkim liczą na to, że w hotelu będą mogli odpocząć i zrelaksować się. Kołdry tego typu są wykonywane w inny sposób, niż dla ludzi prywatnych. Chodzi o wypełnienie, które jest zupełnie inne. Robi się je w taki sposób, by było łatwiejsze do odświeżenia, a także nie przemieszczało się wewnątrz materiału.

Kołdry dla hoteli

kołdry hoteloweTakie kołdry produkują wyspecjalizowanie producenci. Kołdry hotelowe są zupełnie inne z tego powodu, że materiał ich wykonania jest delikatniejszy, lecz mocniej połączony za pomoc potrójnych szwów. W takich kołdrach jest kilka różnic. Zastosowanie potrójnego szwu wiąże się z tym, że trzeba go ukryć w wewnętrznej stronie. Kołdry zazwyczaj są koloru białego i zakłada się na nie poszewki, aby były czyste. Można je prać w pralkach, ponieważ zastosowanie wypełnienia sztucznego sprawia, że szybciej ono wysycha oraz nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wilgoci. Często w wypełnieniu są jeszcze substancje zapachowe, jednak nie aktywuje się ich podczas prania. Jeśli gość przez kilka dni wynajmuje pokój, to czuje świeżość wypełnienia kołdry, dlatego nie ma potrzeby częstego jej prania. Można zmienić poszewkę, ale to już zależy od tego, czy klient sobie tego życzy. Wiadomo, że każdy hotel w tym przypadku prowadzi inną politykę i trzeba mieć to na uwadze.

Kołdry do użytku hotelowego są bardzo mocne, dlatego nie ma problemu z tym, że co jakiś czas się niszczą. Warto jest pamiętać o tym, by podczas zakupu takich kołder spytać o obniżkę ceny. Jeśli kupujemy coś hurtowo, możemy liczyć na to, że cena dla nas zostanie obniżona. Producentom również się to opłaca, ponieważ kołdry zazwyczaj robione są na ten sam wymiar i nie ma z nimi żadnych kłopotów.