Krzesło – ważny mebel w domu i pracy

 

Niemal od początku, od kiedy człowiek zaczął konstruować przedmioty ułatwiające życie, czyli meble, skupiał się zarówno na doskonaleniu ich przydatności, jak i  stronie artystycznej. Mebel, niezależnie od funkcji, którą spełniał musi być elementem dekoracyjnym. Przez wieki, rozwijały się kształty mebli oraz ich ornamenty dekoracyjne. Użyteczność poszczególnych mebli można określić ilością egzemplarzy danego mebla w jednym zwartym pomieszczeniu. Na pierwszym miejscu znajdzie się krzesło.

Różne rodzaje krzeseł

obrotowe krzesła workerO przydatności krzesła może świadczyć duża liczba odmian krzeseł, zarówno pod względem funkcji, którą mają spełniać, materiału, z którego są wykonane, miejsca, w którym mają się znajdować oraz formy i designu. Nie sposób wymienić tutaj wszystkie rodzaje krzeseł, będących w powszechnym użyciu. Najprościej podzielić je na domowe i do miejsca pracy, wyłączając krzesła do miejsc „zbiorowych” takich, jak: kina, teatry, stadiony itp. Koncentrując się na krzesłach do miejsca pracy, trzeba wyróżnić krzesła obrotowe, a wśród nich, obrotowe krzesła worker. Są to krzesła, a właściwie taborety o ergonomicznym kształcie, osadzone na jednej „nodze”, o regulowanej wysokości. „Noga” jest okolona podpórką pod nogi, o regulowanym poziomie, osadzoną w kolistej obejmie statecznej lub na kółkach. Krzesła worker wykonane są z solidnego materiału, łatwego do utrzymania w czystości. Ich charakterystyczny kształt powoduje, że chociaż są lekkie (zastosowany materiał jest sztucznym tworzywem), równocześnie są stabilne.

Troska o właściwe oprzyrządowanie miejsca pracy, w efekcie da zwiększenie wydajności. Dotyczy to zarówno miejsc pracy przy maszynie, jak i przy biurku. Krzesło worker, który swoim wyglądem odbiega od wyglądu tradycyjnych krzeseł, pozwala utrzymać właściwą sylwetkę siedzącemu na nim pracownikowi. Wbrew nazwie worker można je wykorzystać również jako krzesła barowe.