Kuchnia ze smakiem

Większość mieszkańców danego kraju na co dzień je potrawy znane z ich rodzimego regionu. W Polsce bardzo popularna jest tradycyjna kuchnia polska. Ludzie jednak lubią urozmaicać sobie jadłospis i wprowadzają do swojego menu pozycje znane z innych kultur. Bardzo popularne są zwłaszcza kuchnie włoska, francuska i orientalna.

Orientalny świat przypraw

orientalny sklep internetowyJedną z najbardziej popularnych kuchni regionu azjatyckiego jest kuchnia indyjska. Jest ona w znakomitej większości wegetariańska. Wykorzystuje się w niej często piec tandoor. Tanduri to duży gliniany kocioł opalany węglem drzewnym, w którym temperatura może sięgać nawet 480 stopni Celsjusza. Przez to potrawy pieczone w nim nie tracą wody i pozostają miękkie. Najczęściej wypieka się w nim pieczywo naan. Ciasto na chlebek naan miesza się z przyprawami takimi jak czosnek lub kolendra i rzuca na ściany pieca tak, aby nie odpadło w trakcie pieczenia. W kuchni indyjskiej zwyczajowo stosuje się mieszanki przypraw, czyli masale. Orientalny sklep internetowy to miejsce, w którym możemy znaleźć gotowe paczuszki garam masali lub curry. Na mieszankę curry najczęściej składają się: kurkuma, kolendra, imbir, czosnek, chilli, pieprz, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, kardamon i kminek. Nazwa tej mieszanki w wolnym tłumaczeniu oznacza sos i właśnie to jest podstawą tej wyjątkowej orientalnej kuchni. Gęste sosy z kawałkami warzyw i mięsa na mleku kokosowym, bogato przyprawione, polewa się na górki ryżu, soczewicy lub kaszy i je jako główny posiłek.

Kuchnia azjatycka jest bogata w ciekawe smaki. Jedną z najbardziej intensywnie przyprawionych i aromatycznych kuchni tego regionu jest ta indyjska. Można w niej spotkać wiele mieszanek, które określa się mianem masali. Popularne w kulinariach hinduskich curry można kupić w sklepie orientalnym.