Kupno sera z krowiego mleka

Od niedawna zaczęłam rozszerzać dietę mojej trzyletniej córeczki. Zastanawiałam się, jakie posiłki mogłabym jej podawać, żeby jej nie zaszkodzić, ale żeby mogła już jak najbardziej próbować „dorosłego jedzenia”. Zapytałam o to jej pediatrę, która poleciła mi, żebym zaczęła podawać córeczce sery z krowiego mleka. Dowiedziałam się od niej, że to zdrowe i dobre dla dziecka sery.

Zalety serów z krowiego mleka

ser z krowiego mlekaPediatra powiedziała mi, że ser z krowiego mleka jest bogaty w wapń oraz białko zwierzęce. Jest on o wiele zdrowszy niż samo mleko czy inne mleczne przetwory. W dodatku można go podawać jako dodatek do śniadania czy w formie słodkiego obiadu (na przykład makaron z serem). Ser z krowiego mleka najlepiej robić samodzielnie. W tym celu wystarczy zakupić mleko prosto od krowy i stosować się do prostego przepisu wyrobu serów. Taki ser jest w pełni ekologiczny, nie zawiera żadnych dodatków konserwujących ani smakowych, dlatego zdecydowanie nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Dzieci bardzo lubią taki ser, ponieważ jest słodki i smaczny. To świetna alternatywa dla gotowych słodyczy. Postanowiłam spróbować tego rozwiązania i zobaczyć czy takie sery zasmakują mojemu dziecku. Mieszkaliśmy na wsi dlatego bez problemu zakupiłam mleko prosto od krowy i zajęłam się wyrobem sera. Już kilka dni później ten produkt był gotowy. Okazało się, że to był naprawdę strzał w dziesiątkę.

Ser był naprawdę pyszny i przypadł do gustu mojemu dziecku. Sama również zjadałam go z apetytem, ponieważ był pyszny i zdrowy. Mleko krowie rzadko powoduje alergie u dzieci, dlatego bez obaw mogłam podawać wyroby z niego mojej trzyletniej córeczce. Cieszę się, że udało mi się znaleźć zdrowy produkt, na który moja córka nie ma alergii, a który mogę podawać w tylu wariantach.