Ładna lawenda zimująca w ogrodzie z Białegostoku

Jeśli mamy własny ogród to z pewnością często zastanawiamy się jakie rośliny w nim posadzić, aby wyglądał naprawdę ładnie. Wiele osób decyduje się na kwitnące rośliny, które wyglądają ładnie długo podczas całego letniego sezonu.

Sadzenie lawendy zimującej w gruncie z Białegostoku

lawenda zimująca białystokWiele osób co roku zastanawia się jaką roślinę dokupić do ogrodu, aby wyglądał on naprawdę ładnie i atrakcyjnie przez cały letni sezon. Dużą popularnością wśród ogrodników cieszy się lawenda zimująca białystok. Jest to niewysoka krzewinka, która  może być wsadzona do ogrodu nawet na cały rok. Latem na jej łodygach pojawiają się fioletowe, drobne kwiatostany, dzięki którym wygląda bardzo efektownie. Sprawdzi się szczególnie na słonecznych stanowiskach, dzięki którym będzie kwitła naprawdę obficie. Najlepiej jest posadzić ją po kilka sztuk w jednym miejscu. Takie krzewinki są trwałe na mróz i nie musimy ich specjalnie zabezpieczać przed mrozem. Jeśli mieszkamy w rejonach kraju o dość łagodnym klimacie nie powinniśmy się o nic martwić. Rośliny poradzą sobie bez naszej pomocy. Dodatkowym ich atutem jest piękny zapach, który odstrasza komary i inne owady. Jeśli roślinę posadzimy w pobliżu tarasu lub okna możemy być pewni, że nie będą wlatywały tam żadne owady. Warto kupić takie sadzonki i pielęgnować ten gatunek. Krzewinki znajdziemy niemal wszędzie, ale przy zakupie zwróćmy uwagę, aby były one dobrej jakości i zdrowe, bez oznak choroby. Dzięki temu wytrwają wiele sezonów a my samodzielnie będziemy mogli je rozmnożyć i powiększyć ich kolekcję w ogrodzie.

Jeśli chcemy mieć piękny ogród to powinniśmy zastanowić się nad posadzeniem w nim lawendy. Są to pięknie rośliny dzięki którym ubarwimy swój ogród. Będzie on ładnie pachniał i odstraszy wiele owadów. Warto więc pielęgnować te krzewinki i posadzić ich jak najwięcej.