Liny torowe oraz akcesoria stosowane w basenach

 

Posiadając przydomowy basen lub chcąc go wybudować, mamy do wyboru wiele dodatków i akcesoriów, które możemy w nim zainstalować. Zależą one od wielkości basenu oraz rodzaju pływania i zaawansowania użytkujących basen. Akcesoria mogą być ułatwieniem dla uprawiania wyczynowego pływania lub ułatwiać zabawę w nim dzieciom lub dorosłym.

Liny, drabinki, trampoliny i inne akcesoria basenowe

liny toroweKiedy korzystamy z basenu w sposób sportowy oraz jego wymiary i głębokość pozwalają nam na to, możemy zainstalować w nim kilka akcesoriów. Jednym z ważniejszych są drabinki, który ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z basenu. Jeżeli pływamy w sposób zaawansowany i chcemy rywalizować ze znajomymi, możemy zainstalować liny torowe. Umożliwią nam one płynięcie i rywalizacje kilku osób po wyznaczonym torze. Jednym z dostępnych dodatków są trampoliny, dzięki którym wykonamy skoki do wody. Wtedy głębokość naszego basenu ma decydujące znaczenie. Jeżeli nasz basen ma służyć zabawie dzieci i dorosłych, dobrym pomysłem jest montaż zjeżdżalni. Dostępne są większe oraz mniejsze zjeżdżalnie o różnej budowie i kształtach. Można je dostosowywać dowolnie do wieku osoby użytkującej je. Dla dzieci i młodzieży można zakupić piłki oraz większe i mniejsze pontony pływające po basenie. W ofercie znajdują się też okulary czy płetwy produkowane dla różnych grup wiekowych.

Jeżeli nasz basen służy wypoczynkowi letniemu, możemy wyposażyć się w materace dmuchane, piłki oraz koła. Istnieje szeroka oferta materacy nawodnych wykonanych z solidnych materiałów z tworzywa sztucznego. Dzięki nim możemy wypoczywać na powierzchni naszego basenu, czytając książkę lub słuchając  muzyki. Produkowane materace są bardzo wygodne i stabilne oraz posiadają wyprofilowany kształt i oparcia.