Mięso ciemne czyli źródło żelaza i witaminy B

 

Przełomem w żywieniu psów okazało się wprowadzenie na polski rynek karm marki Canagan. Są to karmy, które zawierają w swoim składzie wysoko przyswajalne źródła białka. Składniki tych karm są nie tylko naturalne, ale przede wszystkim smaczne dla zwierzęcia.

Bataty jako źródło węglowodanów w karmie dla psa

zbilansowane canagan country gameBo przecież najważniejsze jest to, by pies był nie tylko zdrowy (dzięki karmie), ale również chętnie zajadał się swoją karmą. Produkty mięsne w karmach dla zwierząt powinny być przygotowywane w takich samych standardach jak żywność dla ludzi. I te standardy spełniane są właśnie w karmach marki Canagan. Karmy te uzupełniane są nie zbożem, które może uczulić zwierzę, ale owocami, warzywami, a także korzystnie wpływającymi na zdrowie zwierzęcia ziołami. Przykładem mogą być karmy zbilansowane canagan country game, które zawierają w swoim składzie kaczkę, dziczyznę i śledzia. W karmie nie stosuje się mączek mięsno-kostnych. Tutaj występuje tylko świeże lub suszone mięso najwyższej jakości. Tylko w ten sposób można dostarczyć zwierzęciu pełnowartościowego białka. Zarówno mięso z kaczki jak i dziczyzna są dobrym rozwiązaniem. Jest to mięso ciemne, które charakteryzuje się wysoką zawartością żelaza i witaminy B. Poza tym kaczka jest też źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6. W karmie znajdują się także bataty. Są one idealnym źródłem węglowodanów. Bataty doskonale zastępują zboża, których w tej karmie nie znajdziemy.

Cechą charakterystyczną batatów jest to, że mają niski indeks glikemiczny. Oznacza to, że energia uwalnia się powoli po spożyciu batatów. Małe są też różnice we wzroście poziomu cukru we krwi zwierzęcia. Na pewno warto wspomnieć też o tym, że bataty są źródłem wielu przeciwutleniaczy. Są to związki, które opóźniają procesy starzenia i mają działanie przeciwnowotworowe.