Mieszanka ziół dla królika

Ostatnimi czasy wiele osób wybierając zwierzaka domowego, nie decyduje się na psa czy kota, a na nieco inne rozwiązanie, czyli królika. W sklepach zoologicznych i hodowlach znajdziemy różne gatunki królików, które będą bardziej skoczne i nieco bardziej spokojne. Jeśli decydujemy się na królika do domu, niezbędne będą nam również taki produkty, jak: klatka, dobra mieszanka ziół dla królików, miski i poidełka. A więcej o jedzeniu dla królików w tekście poniżej.

O rodzajach ziół dla królików

mieszanka ziół dla królikówKupując królika w sklepie zoologicznym, jest podobnie jak w przypadku, gdy kupujemy chomika, musimy wyposażyć się we wszelkie niezbędne elementy i akcesoria. W skład tych drugich powinny wchodzić na pewno: kuweta, transporterka (jeśli zamierzamy podróżować z królikiem), klatka lub domek, coś do wyczesywania zwierzątku sierści, miski, poidełko czy nożyczki do obcinania pazurków. Poza tym nie możemy również zapomnieć o jedzeniu dla naszej pociechy. Jeśli chcemy, by nasz królik cieszył się dobrym zdrowiem, musimy zadbać o to, by jego dieta była jak najbardziej zróżnicowana. Podstawą jest oczywiście dobra karma lub skoncentrowany granulat. Inną sprawą jest mieszanka ziół dla królików. W sklepach zoologicznych znajdziemy podstawowe zioła, a także mieszanki ziół, które sprawdzą się do zadań specjalnych. Oprócz tego dietę królika możemy uzupełnić płatkami kwiatów, przeróżne korzenie, gałązki czy korę drzew.

Do diety królika możemy dołączyć wspomniane wyżej składniki, idealna będzie mieszanka ziół dla królików, jednak pamiętajmy, by kupować takie produkty w specjalistycznych sklepach zoologicznych lub internetowych. Będziemy mieć pewność, że zakupimy takie produkty, które będą odpowiednie i bezpieczne dla naszego królika, ponieważ sami możemy nie mieć na tyle wiedzy.