Modna i praktyczna sztukateria elewacyjna

W kategorii wykończeń elewacji mieszczą się przede wszystkim różnego rodzaju elementy dekoracji architektonicznej. W przypadku sztukaterii, nie tylko jej wygląd jest ważny, lecz także wymiar praktyczny. Bonie elewacyjne mogą skutecznie zastępować proste i tradycyjne docieplenia styropianem. Przyzwyczailiśmy się do oglądania sztukaterii w obrębie historycznych kamienic, lecz z powodzeniem można je stosować w nowoczesnym budownictwie.

Bonie ze sztukaterii jako rodzaj docieplenia

sztukateria elewacyjnaBonie elewacyjne możemy stosować na różnych kondygnacjach. Przyjęło się, że używamy ich przede wszystkim, by podkreślić parter i najniższe piętra. Innym rodzajem boni są fragmenty pasów umieszczane na całej długości naroży elewacji. Dzięki takiemu umieszczeniu, sztukateria elewacyjna z powodzeniem zastępuje styropian stosowany do docieplenia. Dlaczego zatem warto wybrać bonie? Są przede wszystkim eleganckim materiałem wykończeniowym. Wystarczy dobrać odpowiednia grubość i w prosty sposób odmienimy wygląd każdego budynku. Stosuje się je nie tylko w obrębie elewacji budynków mieszkalnych. Coraz częściej sztukateria znajduje zastosowanie w obrębie nowych garaży, altan ogrodowych, tarasów i balkonów. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego typu dekoracji. Pod bonie i inne rodzaje sztukaterii zewnętrznej, nadaje się każda ściana, cegła, kamień, beton, po odpowiedniej impregnacji. To także niedrogi sposób, by wzmocnić estetykę elewacji.

Każdy może wykorzystać sztukaterię elewacyjną w swoim domu. Duża liczba wzorów idzie w parze z licznymi zastosowaniami. Obok popularnych i praktycznych boni mamy także listwy podokapowe, gzymsy, parapety, dekoracje okien i drzwi wejściowych. Za pomocą sztukaterii wykonamy ornamentalne wzory. Istnieje możliwość zamówienia dowolnych kształtów u producenta.