Modne śpioszki dla dziecka

narodziny dziecka są z pewnością przełomowym momentem w życiu każdej mamy. Na ten moment przygotowywała się przez wiele miesięcy, choć to ostatnie były dla niej najbardziej pracowite, bo przygotowywała wyprawkę.

Czy zakup śpioszków jest konieczny?

śpioszki dla dziewczynki 56Lista rzeczy jakie trzeba kupić dla noworodka jest naprawdę długa, ale niekoniecznie wszystko jest niezbędne. Na pewno najważniejsze jest łóżeczko z zabezpieczeniami, głęboki wózek, pościel, kocyk i ubranka. Szczególnie dużo trzeba mieć tych ostatnich, czyli ubranek. Małe dzieci szybko się brudzą, w związku z czym czasem trzeba malucha przebierać nawet kilka razy dziennie. Do codziennego noszenia świetnie się nadają  body, które mogą mieć krótki lub długi rękaw. Natomiast do spania najlepsze będą śpioszki dla dziewczynki 56, które będą pasować na większość noworodków, a także niemowlaków w drugim miesiącu życia. Śpioszki stanowią jednoczęściowe ubranko, które doskonale się nadaje do spania, gdyż zakrywa całego malucha. Posiadają długi rękaw i długie nogawki i mają zabudowane stópki, przez co nie musimy już dziecku zakładać skarpetek. Śpioszki mają rozpięcie na całej długości od dekoltu do kostki, zatem ich zakładania i ściąganie jest bardzo proste, bez konieczności wkładania przez główkę. W sklepach z ubrankami dla niemowląt znajdziemy śpioszki wykonane z bawełny, frote czy nawet miękkiego polaru. Co do koloru, to znajdziemy je niemalże we wszystkich odcieniach tęczy w wersji gładkiej lub z nadrukami. Śpioszki również możemy kupić w komplecie  innymi ubrankami.

Jeżeli jesteśmy na etapie kompletowania wyprawki dla dziecka, które niebawem ma się pojawić na świecie, to z pewnością powinniśmy kupić przynajmniej kilka par śpioszków. Alternatywą dla nich są półśpiochy w zestawieniu z body.