Na co zwrócić uwagę, wybierając salę weselną?

 

Narzeczeni, którzy przygotowują się do ślubu, zawsze stoją przed wyborem odpowiedniej sali weselnej. Wybór wcale nie jest łatwy – jest wiele restauracji, hoteli, zamków, dworków, w których znajdują się sale weselne. Warto wiedzieć, na jakie rzeczy zwrócić uwagę przed wyborem sali na wesele.

Wielkość, wystrój i infrastruktura sali weselnej

sale weselne Zielona GóraNa samym początku trzeba policzyć, ile gości będzie na weselu. Są sale weselne małe, na wesela kameralne, ale są też duże sale, które zmieszczą nawet kilkaset osób. Wielkość sali musi być dopasowana do liczby gości. Nie może być tak, że kilkadziesiąt gości znajdzie się w sali na kilkaset osób. To pierwsza i najważniejsza rzecz, o której trzeba pamiętać, wybierając salę. Po drugie narzeczeni muszą zdecydować, w jakim stylu ma odbyć się wesele – czy ma to być wesele eleganckie, z klasą, czy może zależy im na sali w tylu wiejskim, z folklorystycznymi dodatkami. Są też sale weselne Zielona Góra, które znajdują się hotelach – to dobry pomysł dla tych, którzy chcą zagwarantować swoim gościom nocleg. Poza tym warto zwrócić uwagę na infrastrukturę sali weselnej. Niektóre sale składają się z kilku pomieszczeń – np. pomieszczenie do tańca i pomieszczenie, w których goście siedzą, spożywają posiłki. Dodatkowo są też sale, które mają wyjście na ogród, co też jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dodatkowym kosztem jest dekoracja sali weselnej. Chodzi tutaj o kwiaty, balony i inne dodatki.

Jeśli na weselu będzie grać zespół muzyczny, musi znaleźć się dla niego miejsce. Są sale, które posiadają specjalne sceny dla zespołów muzycznych, didżejów, wodzirejów. W niektórych salach znajdują się także bary – tu goście mogą zamawiać różne alkohole w dowolnej ilości. Należy wybrać salę z dość dużą powierzchnią przeznaczoną do tańczenia i organizowania zabaw weselnych.