Na czym polega fenomen rozświetlaczy?

Podobnie jak w przypadku ubrań, tak i w świecie makijażu panuje moda na dane jego rodzaje. Kiedyś modnym było pudrowanie twarzy tak, aby wyrównać idealnie jej koloryt, jednak dziś makijaż opiera się głównie na konturowaniu oraz rozświetlaniu.

Wielka popularność rozświetlacza 

rozświetlaczMakijaż ewoluuje niezmiernie od wielu lat co sprawia, że branża kosmetyczna również nieprzerwanie się rozwija nie tylko udoskonalając kosmetyki znane znam doskonale, ale również tworząc zupełnie nowe. Do takich kosmetyków z pewnością należy zarówno bronzer jak i rozświetlacz i choć teoretycznie tego typu kosmetyki pojawiły się na rynku już dawno temu, tak dzisiaj ich formuła i właściwości w zasadzie w niczym nie przypominają tych pierwotnych. Moda na konturowanie twarzy broznerami zrodziła modę na jej rozświetlanie. Z początku rozświetlacza używało się jedynie na kości jarzmowe, lecz obecnie kosmetyk ten pełni o wiele więcej funkcji i jak się okazuje może być naprawdę bardzo uniwersalny. Moda na bronzery powoli odchodzi w zapomnienie, a zastępują ją makijaże polegające głównie na rozświetlaniu naszej twarzy. Kobiety coraz częściej rezygnują z bronzera i używają jedynie roświetlacza właśnie na policzki, łuk kupidyna, czubek nosa, oraz łuk brwiowy. Taki makijaż wygląda znacznie bardziej naturalnie i sprawia lepsze wrażenie zarówno przy wersji dziennej, jak i wieczorowej. Rozświetlacz może jednak pełnić również funkcję cienia do powiek, a sprawuje się w tym przypadku równie rewelacyjnie.

Rzadko kiedy zdarza się tak, aby wszystkie kobiety interesujące się makijażowymi trendami pokochały jeden kosmetyk. Często dzielą się one na grupki zwolenniczek oraz przeciwniczek danego kosmetyku, lecz w przypadku roświetlacza jest zupełnie inaczej, bowiem skradł on serce każdej kobiecie która choć raz miała z nim do czynienia.