Najlepsze rowery do jazdy po górach

 

Jazda po górskich ścieżkach rowerowych daje ogromna dawkę pozytywnych emocji. Człowiek spędza czas na świeżym powietrzu i może podziwiać piękne widoki, przy jednoczesnym spalaniu zbędnych kalorii. Jazda rowerem po górach wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Istotny tutaj jest wybór należytego roweru, który sprawdzi się w tak trudnych warunkach. Jaki rower warto wybrać do jazdy po górach?

Porządny rower MTB do jeżdżenia po górach

rowery mtbAktualnie na rynku można rozróżnić wiele profesjonalnych firm, które zajmują się produkowaniem porządnych rowerów MTB. Jednak ceny takich rowerów są mocne zróżnicowane i niewątpliwie nie warto niepotrzebnie przepłacać. Wybierając swój pierwszy rower powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, niekonieczne sugerując się marką danego roweru. Rowery mtb powinny w pierwszej kolejności posiadać odpowiednią amortyzację. To właśnie od dobrej amortyzacji w naszym rowerze będzie zależeć nasz komfort jazdy oraz sprawność manewrowania. Niestety koszt kupienia roweru z pełną amortyzacją, może być zbyt wysoki dla większości początkujących rowerzystów. Najczęściej wybierane są rowery jedynie z przednią amortyzacją, co również spełnia swoją rolę w górach, jeśli nie planujemy jeździć bo na prawdę niebezpiecznych ścieżkach. Wybierając swój wymarzony rower warto również zwrócić uwagę na odpowiedni osprzęt. Co powinien posiadać każdy porządny rower do jazdy po górskich szlakach rowerowych?

Najważniejszą kwestią w osprzęcie są przerzutki, to właśnie od nich będzie zależała nasza wydajność podczas wyjeżdżania na strome zbocza. Każdy porządny rower powinien posiadać hamulce hydrauliczne, które gwarantują nam odpowiedni czas hamowania na często nieprzyjaznych i kamienistych ścieżkach. Od sprawności naszych hamulców zależy nasze bezpieczeństwo.